חברת פי.אמ.טים ביצעה במהלך 2019, קורס ניהול פרויקטים מתקדם לחברת מגלקום , Maglcom.

אתגר מיוחד ומעניין מכיוון שחברת מגלקום, מקבוצת טלרד, היא חברה שנחשבת כאחת ממובילות שוק התקנות התקשרות, מערכות בטחון והדאטה סנטרים בישראל מזה כ35 שנים, מבצעת ומנהלת פרויקטים בארץ ובעולם.

מיהו הלקוח?
חברת מגלקום, מקבוצת טלרד, עוסקת בניהול וביצוע פרויקטים במגוון תחומים טכנולוגים, כולל תחרות וזכייה במכרזי ענק של פרויקטי Turn-Key בחו"ל. פרויקטים של דאטה סנטרים (Data Centers), חדרי בקרה, מערכות בטחון (כולל מצלמות חכמות), תשתיות תקשורת, חדרי עסקאות, פתרונות סיסטם ואבטחת מידע (Information Security) ולמעשה מציגה שילוב ייחודי של התמחויות טכנולוגיות וניסיון רב המאפשר יישום מוצלח של פרויקטים מורכבים בחזית הטכנולוגיה, וזאת עם כ165 עובדים בפריסה ארצית, עבודה לפי תקנים בינלאומיים ומקומיים כגון ISO 9001, שותפויות עסקיות עם חברות מובילות בעולם כגון HP ,Cisco מיקרוסופט, APC, Entrasys ועוד.
כיצד נולד קורס ניהול פרויקטים מתקדם לחברת מגלקום?
במסגרת מכרזים בהם חברת מגלקום מתמודדת עלה כתנאי סף צורך בהסמכת ® PMP ו/או תעודת הכשרה בניהול פרויקטים, לפיכך רכשה החברה קורס ניהול פרויקטים והכנה למבחן הסמכת ה® PMP. לאחר קורס מוצלח :), פנתה החברה וביקשה קורס המשך, של חיזוק יכולות פרקטיות, שכן כל מנהלי הפרויקטים בחברה נדרשים (בשלב כזה או אחר) לנהל (ולעיתים להגיש ללקוחותיהם כחלק מדרישה חוזית) תוכניות עבודה ב MSPROJECT, כמו גם נדרשים ליישם מיומנויות ניהוליות ומיומנויות רכות לצורך ניהול מוצלח של פרויקטים, תוך יצירת שיתוף פעולה פורה ויעיל עם קבלנים ולקוחות, לעיתים תוך אתגרים של גישור על תרבויות שונות, שכן חלקם של הפרויקטים מתבצעים בחו"ל, בשילוב ידע ישראלי של חברת מגלקום עם הפעלת קבלני ביצוע מקומיים.
כיצד בוצעה הכשרת ניהול פרויקטים מתקדמת למנהלי מגלקום?
הקורס הראשון היה קורס ניהול פרויקטים והכנה למבחן הסמכת ה®  (6 ימים מלאים, 48 שעות פרונטליות של הדרכה) בהנחיית דן ברזילי, הקורס השני והמשלים ( 6.5 ימי הדרכה, 52 שעות הדרכה פרונטליות) ביצע השלמה וחיזוק פרקטי ליכולות ניהול הפרויקטים ע"י הדרכת MS PROJECT, בשילוב עקרונות תכנון ובקרת פרויקטים, שוב בהובלתו של דן ברזילי (3 ימים של לימוד ותרגול MS-PROJECT), אך כעת יחד עם הדרכת מיומנויות ניהול ומיומנויות רכות בהובלתה של בטי חנוכי זמיר המנוסה והמקצועית (3.5 ימים של לימוד ותרגול מיומנויות ניהול ומיומנויות רכות).

הדרכת הMSPROJECT בוצעה בגישת Hands On Step by Step, שפיתחתי וייחודית לפי.אמ.טים, שמשמעותה שלאחר כל כ10 דקות הדרכה של Know How חדש בעזרת ה Microsoft Project, מיידית ביצעו אותה כל המשתתפים, על מחשביהם (לכל המשתתף היה מחשב נייד עם התקנת Microsoft Project) עם ליווי וסיוע של המרצה וכן שההדרכה הטכנית עצמה משולבת בהדרכה מתודולוגית של איך כדאי ואיך נכון לתכנן, לבקר, ולנהל פרויקטים.
הדרכת מיומנויות הניהול והמיומנויות הרכות (Soft Skills) בוצעה בעזרת דיונים, סימולציות, שאלונים וכללה מגוון נושאים להשלמת ארגז הכלים של מנהלי הפרויקטים- ניהול קונפליקטים, כולל 5 הסגנונות של ניהול קונפליקטים ומתי נשתמש בכל סגנון, פיתוח מיומנויות בינאישיות ומיומנויות ניהול של מנהל הפרויקט, ככלי להנעת עובדים, ניהול מטריציוני והנעת עובדים, מו"מ- גישה, כלים ותרגול, אומנות תשאלת השאלות וניהול דרך שאלות ותשובות, יצירת מחויבות, יצירת שיתוף פעולה ועוד.
אז...מה הייתה השורה התחתונה?
בהכשרת ניהול הפרויקטים המתקדם, על שני חלקיה, השתתפו סך הכל 22 מנהלים (חלקם השתתפו בשני החלקים וחלקם רק בחלק השני) האמונים על ביצוע, הטמעות וניהול של פרויקטים ממגוון תחומים טכנולוגים (תקשורת, מערכות בטחון, כריזה, דאטה סנטרים וכו) כאשר מאפיין בולט של קהל זה, בכל חלקי הקורס היה שיתוף פעולה מ ד ה י ם שמאוד הרשים אותנו המרצים, אווירה חיובית, הומור, רצון ונכונות ללמוד, נכונות להיפתח, להיחשף, ולשתף מחוויות אישיות, תרגול- תוך כדי הקורס עצמו, הן בכיתה והן לאחר השיעורים- של הכלים שנלמדו ולאחר מכן שיתוף של שאר משתתפי הקורס בתוצאות. קבוצה נהדרת ששיקפה תוצאות פרקטיות, מדידות, כבר במהלך הקורס וטרם סיומו. ראו מכתב תודה למטה :).

המידע על חברת מגלקום במאמר זה הוא מידע שפורסם בפומבי באמצעי תקשורת ובאתר האינטרנט של חברת מגלקום.

* המאמר נכתב בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד אך מיועד לנשים וגברים כאחד

 מאמר זה נכתב ע"י

       דן ברזילי,Dan Barzilay CEOMEng ,BSc ,PMP
       מנכ"ל ומנהל פרויקטים

 

מכתב תודה ותמונות