Logo Hebrew

כאשר Waze, תוכנת הניווט, יצאה בשנת 2009, לא היה כזה ברור מדוע יש בה צורך. באותה התקופה היו שפע של מכשירי ניווט אישיים, שהיו כמובן הרבה יותר יעילים מאשר מפות נייר, לכן לא היה ברור מדוע יש צורך בעוד מכשיר שגם דורש חיבור מתמיד לרשת האינטרנט. היום, Waze היא תוכנת הניווט השיתופית הגדולה בעולם ורבים מאתנו הם משתמשים קבועים של התוכנה, אפילו שאנחנו נוסעים בדרך אותה אנחנו מכירים: בדרך לעבודה, בדרך הביתה או בדרך לחברים ומשפחה.

מה הייחודיות שלה ואיפה Waze עוזרת לנו?
היא מספקת שירות שתוכנות אחרות אינן מספקות. היא משתמשת בנתוני זמן אמת, הנאספים מהנהגים (להלן המשתמשים), על מנת למצוא את הנתיב האופטימלי להגעה ליעד, תוך שילוב של דיווחים ועדכונים (הנמסרים מהנהגים) שוטפים המעדכנים את הנתיב וזמן ההגעה.

תוכנת Clarizen עושה את אותו הדבר! היא משתמשת בכוח ה- cloud על מנת לספק בקרה בזמן אמת המאפשרת לפרויקט ולארגון להגיע אל היעד. בארגונים מסוימים, תוכנת ניהול הפרויקטים נועדה להיות אמצעי להפקת תרשימי גאנט לצורך דיווח להנהלה. לעיתים מסתבר שאנחנו עבדים של כלי לניהול פרויקטים במקום שהכלי יעבוד עבורנו. תוכנת הקלריזן נועדה לעבוד עבורנו ולספק צרכים נוספים חוץ מדיווח להנהלה- כי זהו כלי שיתופי, ידידותי מאוד וקל לשימוש, Plug & Play, על מנת לנהל בפועל את פרויקטים ומשימות, בקלות ויעילות, כולל שליחת מיילים מתוך התוכנה, עריכת צ'אטים ודיונים על בסיס התוכנה ושוב- בתוך התוכנה, עם גלופות מוכנות מראש של תוכניות עבודה לאבי טיפוס של פרויקטים שונים. בשורה התחתונה זו תוכנה שעובדת עבורנו ולא אנו עבורה.

ניהול עבודה שיתופית (Collaborative Work Management) היא רעיון חדש בעולם ניהול הפרויקטים. עבודה עם Clarizen ממעטת את ההשקעה באיסוף המידע והכנת הדוחות. הזמן שמתפנה מנוצל לחשיבה של ניתוח, יצירתיות ושיפור המצב הקיים, והכי חשוב – מפנה זמן להובלת הפרויקט במקום להיות ה"עבד של התוכנה".
בצורת עבודה שיתופית, תכנון ובקרה יכולים להיות משותפים לרוחב הארגון וכן ניתן לבצע האצלה של סמכויות ועבודה. אז לניווט תנועה מבוסס על הקהילה וניהול שיתופי של העבודה יש הרבה מן המשותף.

איך קלריזן מספקת ניווט בזמן אמת בעולם בו הנתיב לא נודע (אי ודאות בעולם ניהול הפרויקטים) ואיך ניתן לעודד את המשתמשים להשתתף?
מפת הניווט שלנו בפרויקט זו התכנית, מבנה תכולת העבודה ואבני הדרך והפעילויות והקשרים ביניהן, בשעה שבניווט תנועה, המפה מציירת לנו דרכים אמיתיות. בניהול עבודה התכנית היא ייצוג גראפי של רעיונות, ציפיות והנחות. התכנית היא נקודת ייחוס, כלי עזר ניווטי. קלריזן עוזרת לנו לנווט דרך הפרויקט ובאופן קבוע לבדוק את עצמנו לאור 'מפת הציפיות' וכאשר אנחנו סוטים מהתכנית יש לנו את היכולת לזהות את הסטייה הזו באופן מידי ולבצע תיקון מסלול.
כמובן שניהול עבודה שיתופית מבוססת על ההנחה שיש השתתפות מצד המשתמשים. מצד שני, עובדים לא אוהבים לבצע עדכונים, למלא דוחות ושעות עבודה, לכן השתתפות פעילה היא מדד קריטי להצלחה לניהול עבודה שיתופית.

אז איך הארגון יכול לעורר השתתפות של המשתמשים ואימוץ של המערכת?
1. דוגמא אישית – כאשר המנהלים מסתמכים על קלריזן לבהירות ויישור קו, הארגון יעקוב אחריהם וישתתף.
2. האצלת סמכויות אפקטיבית – האצלה אפקטיבית היא זו המאפשרת למנהלי המחלקות ולראשי הצוותים ולמשתמשים, את החופש לקבל החלטות ולפעול לפיהן. הם לא רק מעדכנים מידע במערכת כדי לצאת לידי חובה, אלא הם משתמשים בה עבור עצמם לצורך ניתוח וקבלת החלטות. לכן, מנהלים בכל רמות הניהול נשענים על קלריזן לטובת בהירות המידע ומעודדים השתתפות נרחבת על מנת להפיק מידע מדויק ואמין עבור עצמם.
3. פשטות ושימושיות – באמצעות קלריזן, פשטות ושימושיות הן כבר חלק מהחבילה. ממשק משתמש מתקדם, dashboard ודוחות בקרה ואפשרויות קונפיגורציה רבות מאפשרות למשתמש חוויית שיתוף ידידותית, החוסכת מהארגון פגישות סטאטוס משעממות.

הטכנולוגיה של היום מאפשרת לנו להחליף סגנון ניהול של פגישות סטאטוס מסורתיות עם קהילות עבודה זריזות ופרודוקטיביות. ניהול עבודה שיתופית באמצעות Clarizen, משנה את הדרך בה אנחנו עובדים, בדיוק כמו תוכנת ניווט שיתופית אחת ששינתה את הכול.

קלריזן היא תוכנת ענן לניהול פרויקטים. התוכנה מאפשרת לארגונים לבצע ניהול חכם, יעיל וזריז של הפרויקטים והעבודה השוטפת. תוכנת Clarizen מספקת שקיפות מלאה של העבודה המתוכננת ומאפשרת גישה אל הנתונים מכל מחשב בעל חיבור לרשת.

P.M. Team Ltd מטמיעה את תוכנת ה Clarizen -בארגונים, החל בניתוח צרכי הלקוח והמלצה על סוג רישיון תוכנת ה-Clarizen הנדרש בהתאם לצרכים, דרך בניית תצוגות, דוחות וקסטומיזציות בתוכנה עצמה בהתאם לתהליכי ניהול פרויקטים והתפעול השוטף הנדרשים לארגון וכלה באספקת שירותי PMO תכנון ובקרת פרויקטים וכן הדרכות לניהול פרויקטים באמצעות התוכנה.

לניסוי התוכנה בחינם.

למעוניינים לרכוש יכולות מקצועיות נוספות לניהול פרויקטים או לקבל סיוע בהטמעת קלריזן, ניתן לפנות לשרית, 054-4551568, This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
כותבי המאמר:

יניב לוי צדק,MBA ,BSc ,PMP
מנהל פרויקטים ו- PMO
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דן ברזילי,MEng ,BSc ,PMP
מנכ"ל ומנהל פרויקטים
חברת P.M.Team Ltd

 

*המאמר נכתב בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד אך מיועד לנשים וגברים כאחד.

 

חיפוש באתר

צור קשר

 1. שם מלא: *
 2. דואר אלקטרוני: *
 3. טלפון: *
 4. מתעניין ב:
  Invalid Input
 5. הודעה:
  Please let us know your message.
 6. אנטי-ספאם *
  Invalid Input
 7. לתקנון השימוש ומדיניות הפרטיות*נא לאשר את התקנון

המלצות

דן שלום רב,
רצינו להודות אישית על הקורס המלמד והמועיל.
עשית לנו "סדר" בשימוש מושכל בכלי ה MS PROJECT  וכיצד ניתן לרתום אותו לטובתנו ולא אותנו לטובתו...
תודה על המקצועיות המרשימה, על הידע הרב ועל העצות החשובות.
אין דומה לימוד כלי מסוג זה ממומחה תוכן עם ניסיון רב שעוסק באופן פעיל בניהול הפרויקטים, ללימוד קורס "בית ספר"
סטנדרטי.
אין ספק שהבחירה בך להעברת הקורס הייתה בחירה מוצלחת ביותר.
אנחנו מצפים בסקרנות לבחון את עצמנו במבחן המעשה בשטח.
בוודאי נמשיך להיות בקשר עם התקדמות היישום בפועל.
תודה ובהערכה רבה,

אהרון וייס , מנהל הנדסה

חברת ריאון מקבוצת פלסאון

 דן ויניב שלום ,
תודה רבה על הדרכת פרוג'קט. הייתה הדרכה ממש מצוינת!

אוהד טרסיק , חוקר בכיר

INTER LAB , MERCK GROUP

"[...] כולם התאפיינו במקצוענות, בחיוך, במענה מהיר, במוסר עבודה ובהחלט חשנו שיפור משמעותי וקיבלנו ערך מוסף גבוה ביותר משירותכם!"

ורוניקה לויפרמן

מנהלת מחלקת PMO והשקת מוצרים גלובאלית תרו תעשיות רוקחות

״תודה על עזרתכם בהדרכת מנהלי הפרויקטים שלנו ובתמיכה ושיפור תוכניות ניהול הפרויקטים שלנו.״

רון מן

מנהל פרויקטים AccuBeat

״[...] תוך זמן קצר מאוד הצליחה P.M.Team לבנות את לוח הזמנים המורכב של פרויקט צפית... אין ספק שמקצועיות מערך ה PMO - של P.M.Team תרם רבות לניהול הפרויקטים.״! "

אלון חדד

מנהל פרויקטים , כור מתכת

״ברצוננו לציין את המסירות של הצוותים, המקצוענות, הזמינות, האדיבות ואת יכולתו של מנכ״ל פי.אם.טים, מר דן ברזילי, לשבץ את הצוותים ואת האנשים המתאימים"

אלי ביטון

סמנכ״ל ביצוע חמו אהרון בע״מ

"זו השנה הרביעית בה אנו עובדים יחדיו ומסתייעים בשירותי P.M.Team. מערך ניהול הפרויקטים שהקמתם מסייע רבות לניהול הפרויקטים, תפעול ומשימות, בהתייחס לכל פרויקטי ה -IT של קבוצת Johnson and Johnson"

סער אדמוני, PMP

מנהל פרויקטי IT Omrix

״לאורך כל הדרך התאפיינתם במקצועיות, אדיבות, מהירות תגובה ואכפתיות. התכנון הניהול והבקרה שביצעתם בהתייחס ליותר מ-25 פרויקטים באתרים שונים תרמו רבות להצלחת הפרויקטים ורווחיותם״ 

אורי כהן

מנכ״ל אפקון

"ברצוני להודות על הטמעה מוצלחת של תוכנת הקלריזן שביצעה קבוצת P.M. TEAM. חברה נבדקת לא רק כאשר המסלול רץ וחלק, אלא כיצד היא מתמודדת עם אתגרים, והם אכן עמדו בכך"

שגיב עמית

מהנדס ב- CONCEPT

 ״...פרויקט שדרוג מערכת ה Project Server. מתחילת התהליך צוות הפרויקט מטעם P.M. Team שידר מקצועיות, אחריות ומחויבות לפרויקט. תכונות אלו היו קריטיות להצלחת הפרויקט למרות הקשיים שנתקלו בהם במהלך הדרך."

ודים בייגל, PMP

מנהל צוות ה PMO, אגף מערכות מידע, חברת הפניקס

"שירותי ניהול הפרויקטים של חברת P.M. TEAM היו מצוינים. עבודתו של דן התאפיינה בהשתלבות מהירה, מקצוענות, יצירתיות, יחסי אנוש מצוינים ובתוצאות מעולות."

ערן ברגיל

מנהל פרויקטים בכיר, MICRON

"תוך זמן קצר ביותר הצליחה P.M. TEAM לבסס תהליכים מסודרים לתכנון ובקרת פרויקטים, להקים מערך EPM ולשפר משמעותית את תהליכי ניהול הפרויקטים. פעילותה התאפיינה בערך מוסף מוחשי, פרקטי תוך שמירה על מקצוענות ונועם הליכות."

רותם רגב

מנהל פרויקטים, SIEMENS

 ״למרות שהשתלבתם בפרויקטים לאחר תחילתם, הצלחתם להתארגן בזריזות ולהקים מערך PMO מוצלח ויעיל בפרק זמן קצר ביותר. השירות שסיפקתם אופיין במקצוענות, חיוך, זמן תגובה מהיר ומסירות רבה.״

דני סוויסה

מנהל תפעול באל-מור חשמל

"דן תרם רבות להטמעת מערכת כנ"ף...כל זאת תוך חדוות עשייה, התלהבות ויצירת יחסי יחסי עבודה מצוינים עם המפקדים, החיילים והעמיתים שאיתם עבד."

אהוד קאוף

סא"ל, רע"ן תבל, צה"ל

"עבודת החברה אופיינה בחריצות, מקצועיות, יחסי אנוש מעולים ומעל לכל מחויבות, "ראש גדול" ומענה יעיל ומהיר לכל צורך שעלה ובכך סייעה לי לנהל את הפרויקטים המורכבים והמאתגרים שבתחום אחריותי."

רון חביב

ניהול ופיקוח פרויקטים

״התרשמתי שחברת פי. אמ. טים בע״מ, מספקת שירותי PMO, הדרכה וייעוץ בתחום ניהול הפרויקטים ברמת מומחיות גבוהה ומפגינה נסיון רב ומסירות רבה בתמיכה בתהליכי תכנון ובקרת הפרויקטים ובהכשרת מנהלי פרויקטים.״

ודים בייגל PMP

תכנון ובקרה בסימנס

״במהלך עבודתי עם P.M.Team נוכחתי ביחסי אנוש המעולים, במקצועיות הרבה והידע המקצועי רחב ההיקף בתחומי ניהול הפרויקטים יחד עם יכולת נדירה לחבר בין מתודולוגיות ניהול פרויקטים ליישומי תוכנה לצורך ניהול הפרויקטים עצמם.״

רחל הדס

מנהלת מוצר בקלריזן

"... שירותי PMO מקצועיים והסיוע הרב שאתה והצוות שלך מפי.אמ.טים סיפקתם לנו, הן בתכנון ובקרה של תכניות העבודה ב MS-Project והן בתכנון, בקרה וניהול של סיכונים בפרויקטים של כדורי הנדסה״

אורי בן ציון

מנכ״ל כדורי הנדסה בע״מ

" היי דן ,  בפרויקט זה נעזרנו בשירותכם ליצירת לו"ז לפרויקט בנייה מורכב ב- MSP. הזמינות, המקצועיות והמהירות שבה בוצעה העבודה היו נהדרים, יישר כוח "

קובי בנישו, מנהל פרויקטים

סטלה פרויקטים בע"מ 

 

Senior Course for the construction of infrastructure projects
Course project management information systems projects
pmp

לקוחות החברה

"כשיוצאים מגיעים למקומות נפלאים"
ד"ר סוס