Logo Hebrew

אינטליגנציה רגשית בניהול פרויקטים

בתחום ניהול פרויקטים, מיומנויות טכניות וחדות אסטרטגית תופסות לעתים קרובות את מרכז הבמה. עם זאת, ישנו היבט קריטי נוסף שיכול להשפיע באופן משמעותי על הצלחת הפרויקט אך לעתים קרובות מתעלמים ממנו: אינטליגנציה רגשית (EI). בשנים האחרונות, חשיבותו של EI במקום העבודה, כולל ניהול פרויקטים, זכתה להכרה, עם מחקרים המוכיחים את השפעתו החיובית על דינמיקת צוות, תקשורת, קבלת החלטות, ובסופו של דבר, תוצאות הפרויקט.

קרא עוד...

אופטימיזציה של זמן להצלחת הפרויקט

בעולם הדינמי של ניהול פרויקטים, הזמן הוא העיקר. בין אם מדובר בעמידה בלוחות זמנים של לקוחות, עמידה במגבלות תקציב או התאמה לדרישות השוק, ניהול לוחות זמנים יעיל חיוני להבטחת הצלחת הפרויקט. בבסיסו, ניהול לוחות זמנים עוסק בתיאום המורכב של משימות, משאבים וצירי זמן כדי לספק תוצאות בזמן ובמסגרת התקציב.

קרא עוד...

חשיבות מעורבות בעלי העניין בניהול פרויקטים: טיפוח מערכות יחסים להצלחה

במארג המורכב של ניהול פרוייקטים, בעלי עניין ממלאים תפקיד מרכזי בעיצוב תוצאות הפרוייקט, בהשפעה על החלטות ובהנעת הצלחה. החל מנותני חסות ולקוחות של פרוייקטים וכלה בחברי צוות ומשתמשי קצה, בעלי העניין מייצגים תחומי עניין, נקודות מבט וציפיות מגוונים שיש לנווט בהם ולנהל אותם ביעילות. במאמר זה, אנו מתעמקים בחשיבות של מעורבות בעלי עניין בניהול פרוייקטים ובוחנים אסטרטגיות מפתח לטיפוח קשרים התורמים להצלחת הפרוייקט.

קרא עוד...

ניהול סיכונים בפיתוח פרויקטים: ניהול האי ודאות באמצעות תכנון אסטרטגי

בתחום ניהול הפרויקטים, אי ודאות היא מלווה קבועה. בין אם מדובר באתגרים בלתי צפויים, תנאי שוק משתנים או גורמים חיצוניים שאינם בשליטתנו, פרויקטים נתקלים לעתים קרובות בסיכונים שיכולים לשבש לוחות זמנים, לחרוג מתקציבים ולהתפשר על איכות. כדי למתן את חוסר הוודאות ולהבטיח את הצלחת הפרויקט, אסטרטגיות ניהול סיכונים יעילות הן חיוניות.

קרא עוד...

שיטת הנתיב הקריטי: ניווט מדויק בצירי זמן של פרויקט

בתחום ניהול הפרויקטים, שבו הזמן הוא לעתים קרובות המהות, שיטת הנתיב הקריטי (CPM) עומדת כמגדלור של דיוק ויעילות. CPM, שפותחה בסוף שנות ה-50 כטכניקת תזמון עבור פרויקטים מורכבים, הפכה מאז לאבן פינה של תכנון ובקרה של פרויקטים במגוון תעשיות. בואו נעמיק במהותה של שיטת הנתיב הקריטי ונחקור כיצד היא מאפשרת למנהלי פרויקטים לנווט בצירי זמן בפירוט קפדני.

קרא עוד...

אמנות ניהול הפרויקטים

בנוף העסקי הדינמי והמהיר של ימינו, ניהול פרויקטים עומד כאבן הפינה להצלחה. בין אם מדובר בהשקת מוצר חדש, יישום שיפוץ מערכת או ארגון אירוע בקנה מידה גדול, ניהול פרויקטים יעיל מבטיח שהמאמצים יבוצעו בצורה חלקה, בזמן ובמסגרת התקציב. זוהי האמנות של חיבור בין אנשים, משאבים ותהליכים כדי להשיג מטרה משותפת. בואו להתעמק במורכבויות של ניהול פרויקטים ולחקור מדוע זה הכרחי בעסקים מודרניים.

קרא עוד...

האבולוציה של ניהול פרויקטים זריז וגמיש: הסתגלות לשינויים בעידן המודרני

בנוף הדינמי של ניהול פרויקטים, שבו השינוי הוא הקבוע היחיד, מתודולוגיית Agile התפתחה כמגדלור של יכולת הסתגלות ויעילות. ניהול פרויקטים זריז וגמיש, המושרש במניפסט הזריז והגמיש שהוקם בשנת 2001, חולל מהפכה באופן שבו צוותים ניגשים לפרויקטים ומבצעים אותם בתעשיות שונות. עקרונותיה מדגישים שיתוף פעולה, גמישות ופיתוח איטרטיבי, המאפשרים לצוותים להגיב במהירות לשינויים בדרישות ובדינמיקה בשוק.

קרא עוד...

אסטרטגיות תקשורת יעילות בניהול פרויקטים: בניית גשרים להצלחה

תקשורת יעילה נמצאת בלב ניהול פרויקטים מוצלח. בנוף שבו פרוייקטים מערבים בעלי עניין מגוונים, צוותים חוצי תפקודים ויעדים מורכבים, תקשורת ברורה ותמציתית חיונית ליישור, לשיתוף פעולה ובסופו של דבר, להצלחת הפרוייקט. במאמר זה, אנו חוקרים את החשיבות של אסטרטגיות תקשורת יעילות בניהול פרויקטים ומדגישים שיטות מפתח לבניית גשרים לקראת תוצאות מוצלחות בפרויקט.

קרא עוד...

אימוץ ניהול שינויים בניהול פרויקטים: ניווט בשינויים טרנספורמטיביים עם חוסן

בנוף הדינמי של ניהול פרוייקטים, שינוי אינו רק בלתי נמנע – זהו כוח קבוע המעצב את תוצאות הפרוייקט ואת ההצלחה הארגונית. מהתקדמות טכנולוגית ושיבושים בשוק ועד שינויים רגולטוריים וארגון מחדש פנימי, פרויקטים חייבים להסתגל למספר עצום של גורמים מתפתחים כדי להישאר רלוונטיים ויעילים. במאמר זה, אנו בוחנים את המשמעות של ניהול שינויים בניהול פרויקטים וחושפים אסטרטגיות לניווט בשינויים טרנספורמטיביים עם חוסן וזריזות.

קרא עוד...

ניהול איכות: הבטחת מצוינות במסירת פרויקטים

בתחום ניהול הפרויקטים, השגת תוצאות באיכות גבוהה היא בעלת חשיבות עליונה להשגת הצלחה ולסיפוק בעלי העניין. ניהול איכות, מרכיב בסיסי בניהול פרויקטים, כולל תהליכים, מתודולוגיות ותקנים שמטרתם להבטיח שתוצרי הפרויקט יעמדו בציפיות הלקוח או יעלו עליהן.
במאמר זה, אנו בוחנים את המשמעות של ניהול איכות במסירת פרויקטים וחושפים אסטרטגיות להבטחת מצוינות לאורך מחזור חיי הפרויקט.

קרא עוד...

אסטרטגיות להפחתת סיכונים: שמירה על הצלחת הפרויקט

כמו תמיד בניהול פרויקטים, אי ודאויות וסיכונים הם בלתי נמנעים. עם זאת, מה שמייחד פרויקטים מוצלחים אינו היעדר אתגרים אלא הגישה הפרואקטיבית לזיהוי, הערכה והפחתת סיכונים ביעילות. במאמר זה, נחקור את המשמעות של אסטרטגיות להפחתת סיכונים בניהול פרוייקטים ונדון בטקטיקות מפתח לשמירה על הצלחת הפרויקט לנוכח חוסר ודאות.

קרא עוד...

ניהול פרויקטים Agile: ניווט בדינמיקה של שינוי

בנוף המתפתח ללא הרף של ניהול פרויקטים, מתודולוגיות מסורתיות נתקלות לעתים קרובות באתגרים לעמוד בקצב השינויים המהירים בטכנולוגיה, בדרישות השוק ובציפיות הלקוחות. כאן נכנסת הגישה לניהול פרויקטים זריז וגמיש =זמיש, גישת ה Agile, גישה דינמית וגמישה שזכתה לאימוץ נרחב בשל יכולתה לנווט ביעילות בין מורכבויות השינוי. במאמר זה, נחקור את העקרונות של ניהול פרויקטים זריז וגמיש וכיצד הם תורמים למסירת פרויקטים מוצלחת בסביבה העסקית המהירה של ימינו.

קרא עוד...

השפעת ניהול בעלי עניין על הצלחת הפרויקט

ניהול פרויקטים הוא דיסציפלינה רבת פנים הדורשת איזון עדין בין אלמנטים שונים כדי להבטיח מסירת פרויקט מוצלחת. אחד הגורמים המרכזיים המשפיעים באופן משמעותי על תוצאות הפרוייקט הוא ניהול בעלי עניין. במאמר זה, נעמיק בחשיבות של ניהול בעלי עניין בהצלחת פרויקטים ונחקור אסטרטגיות יעילות לטיפוח קשרים חיוביים בין בעלי עניין.

קרא עוד...

התפקיד המכריע של תקשורת בניהול פרויקטים

תקשורת יעילה היא אבן הפינה של ניהול פרויקטים מוצלח. ללא קשר לגודל הפרוייקט או מורכבותו, היכולת להעביר מידע, ציפיות ועדכונים לבעלי עניין שונים היא חיונית להצלחת הפרוייקט. במאמר זה, נחקור את המשמעות של תקשורת בניהול פרוייקטים ונדון באסטרטגיות לשיפור התקשורת ולשיפור תוצאות הפרויקט.

קרא עוד...

כוחם של תרשימי גאנט בתכנון וניטור פרויקטים

בתחום ניהול הפרויקטים, שבו לוחות זמנים ותלות בפעילויות הם קריטיים, כלי תכנון וניטור יעילים הם הכרחיים. בין הכלים השונים לניהול פרויקטים, תרשים גאנט בולט כדרך חזותית ורבת-עוצמה לארגן, לתכנן ולעקוב אחר פעילויות פרויקט. במאמר זה נחקור את המשמעות של תרשימי גאנט בניהול פרויקטים ונדון באופן שבו הם תורמים להצלחת הפרויקט.

קרא עוד...

היתרונות והאתגרים של צוות פרויקט מגוון

בנופים הגלובליים המשתנים במהירות של היום הזה, העולם העסקי מכיר בחשיבותם של גיוס צוותי פרויקטים מגוונים. צוותים מגוונים מביאים יחד אנשים עם רקעים, זוויות ראייה ויכולות ייחודיים, ומעוררים חדשנות ויצירתיות. בעוד היתרונות של צוותים מגוונים ניכרים יותר ויותר, חשוב גם להתמודד עם האתגרים שעשויים להתרחש בניסיון להוציא את המרב מהיתרונות של צוות פרויקט מגוון.

קרא עוד...

קורס MS Project עבור אלביט מערכות

כתגובה לצרכים המשתנים של ניהול פרויקטים בעידן המודרני, השלימה אלביט מערכות, חברת טכנולוגיות הגנה הגלובלית, לאחרונה קורס מוצלח בMicrosoft Project (MS Project). הייזום המותאם אישית זה לא רק הכין את מנהלי הפרויקטים של אלביט מערכות במיומנויות מתקדמות, אלא גם הפעיל טרנספורמציות חיוביות בגישת החברה לניהול פרויקטים.

קרא עוד...

תפקיד התרבות הארגונית בניהול פרויקטים

תרבות ארגונית היא כוח עוצמתי המשתקף בכל תחום בעסקים, כולל בניהול פרויקטים. בנוף עסקי משתנה במהירות ומורכבות כמו של היום, הבנת ההשפעה של התרבות על ניהול פרויקטים יכולה להיות אישור אסטרטגי. מאמר זה חוקר את החשיבות של התרבות הארגונית בניהול פרויקטים, מדגיש את ההשפעה שלה על הצלחת הפרויקט ומציע הבהרות על איך לטפח תרבות שתתמוך בניהול פרויקטים יעיל.

קרא עוד...

התפקיד החיוני של WBS בניהול פרויקטים

ניהול פרויקטים אפקטיבי הוא אמנות מורכבת המשלבת תיאום של מגוון משימות, משאבים ובעלי עניין במטרה להשיג מטרה מסוימת. כלי יסודי בתיק הכלים של מנהלי פרויקטים הוא מבנה תכולת עבודה (WBS).
ה-WBS הוא החלוקה ההיררכית של פרויקט לרכיבים קטנים, הקלים יותר לניהול, והוא משמעותי ביותר לתכנון, ביצוע ושליטה מוצלחים בפרויקטים. במאמר זה, נשקול את החשיבות של מבנה תכולת העבודה בניהול פרויקטים.

קרא עוד...

ההשפעה של ניהול סיכונים על הצלחת פרויקט

בעולם הדינמי של ניהול פרויקטים, ניהול הסיכונים משמש כמגן ששומר על הדרך להצלחה. בעוד שפרויקטים מציעים הזדמנויות לצמיחה והישגים, הם מלאים גם באי-וודאות ומכשולים פוטנציאליים. יכולות ניהול הסיכונים בצורה מיומנת אינו אפשרות בלבד, זו דרישה בסיסית. במאמר זה, נחקור את התפקיד המרכזי של ניהול הסיכונים בהצלחת הפרויקט ונדון באסטרטגיות מרכזיות לשילוב אפקטיבי של ניהול הסיכונים בתהליכי ניהול פרויקטים.

קרא עוד...

ניווט בשלבי ניהול פרויקט

ניהול פרויקטים הוא דיסציפלינה מורכבת, רבת פנים, הממלאת תפקיד מרכזי בהבטחת ביצוע מוצלח של משימות, החל ממשימות פשוטות ועד למאמצים מורכבים בקנה מידה גדול. ללא קשר לגודל הפרויקט והיקפו, עליו לעבור סדרה של שלבים מוגדרים היטב כדי למקסם את היעילות ולהשיג את יעדיו, הבנת השלבים הללו חיונית למנהלי פרויקטים וצוותים השואפים לספק בזמן, במסגרת התקציב, ולשביעות רצון בעלי העניין.
במאמר זה, נחקור וננווט בין שלבי הפרויקט ונבין איך הם עוזרים לנו להשיג את יעדי הפרויקט.

קרא עוד...

ניהול פרויקט במיקור חוץ: שקלול היתרונות והחסרונות

ניהול פרויקט במיקור חוץ הפכה לפרקטיקה פופולרית עבור עסקים המעוניינים לחסוך זמן, כסף ומשאבים. על ידי שכירת ספק שירותים של צד שלישי, חברות יכולות לגשת למיומנויות, טכנולוגיות ומומחיות מיוחדות מבלי להשקיע בתשתית משלהן. עם זאת, למיקור חוץ יש גם חסרונות, וחיוני לשקול את היתרונות והחסרונות לפני קבלת החלטה.
במאמר זה, נחקור את היתרונות והאתגרים של עבודת פרויקטים במיקור חוץ ונעזור לך להחליט אם זו הבחירה הנכונה עבור הארגון שלך.

קרא עוד...

הקצאת משאבים יעילה בניהול פרויקטים

הקצאת משאבים היא עמוד שדרה חשוב ביותר בעולם ניהול הפרויקטים. הקצאה יעילה של משאבים, כולל משאבי אנוש, כספים, חומרים וזמן, יכולה להשפיע משמעותית על תוצאות הפרויקט, מבטיחה אספקה במועד, יעילות מחירים והצלחת הפרויקט בכלל.
במאמר זה, אנו נעסוק בחשיבות הקצאת משאבים ובחקירת אסטרטגיות לאופטימיזציה של תהליך זה.

קרא עוד...

קורס ניהול פרויקטים PMO

מנהלי פרויקטים? רוצים להיות מנהלי פרויקטים? רוצים להיות אנשי PMO?
מחפשים את המקפצה שלכם להצלחה בניהול פרויקטים?
קורס ניהול פרויקטים PMO של פי.אמ.טים הוא התשובה לחיפוש שלכם!

קרא עוד...

מהו נתיב קריטי בפרויקט?

יעילות ואפקטיביות הם התורמים העיקריים בניהול פרויקטים, והמונח "נתיב קריטי" משחק תפקיד מרכזי בהשגת מטרות אלה. בתכנון וביצוע פרויקטים מורכבים, זיהוי וניהול הנתיב הקריטי הוא בלתי נמנע כדי להבטיח מסירה בזמן ותוצאות מוצלחות.
מאמר זה יתעמק בנתיב הקריטי, החשיבות שלו ואיך הוא מנחה מנהלי פרויקטים בהעצמת איכות הפרויקט וסיום בזמן.

קרא עוד...

ההשפעה של ניהול פרויקטים על חברות

כאשר עסקים ממשיכים להתמודד עם תחרות עזה ומועדים צפופים, ניהול פרויקטים הפך להיבט קריטי בהבטחת הצלחת החברה. ניהול פרויקטים מתייחס לתהליך של תכנון, ביצוע ומעקב אחר פרויקטים על מנת להבטיח שהם מועברים בזמן, במסגרת התקציב, ועומדים בתקני האיכות הרצויים. אי אפשר להפריז בהשפעה של ניהול פרויקטים על ההצלחה של החברה.
במאמר זה נחקור כיצד פי. אמ. טים, חברת ניהול הפרויקטים המובילה בישראל, יכולה לעזור לשפר את ההצלחה של החברה שלך באמצעות אסטרטגיות ניהול פרויקטים יעילות.

קרא עוד...

התפקיד הקריטי של ה-PMO

בעולם הדינמי של ניהול פרויקטים, ארגונים מחפשים באופן קבוע דרכים לשדרג את היעילות שלהם, להפחית סיכונים ולהבטיח תוצאות מוצלחות בפרויקטים. שחקן מפתח להשגת מטרות אלה הוא ה-PMO. ה-PMO(Project Management Office), או בעברית, המשרד לניהול פרויקטים, הוא יחידה מיוחדת בתוך ארגון שמשמשת לתפקידים מרובים בתכנון, ביצוע ומעקב אחר פרויקטים.
במאמר זה, נעיין בחשיבותו של ה-PMO בניהול פרויקטים ונחקור את תפקידיו השונים.

קרא עוד...

התפקיד המכריע של מממני הפרויקט וכיצד לעבוד איתם ביעילות

כמנהל פרויקט, אתה יודע שהצלחתו של פרויקט תלויה בגורמים רבים. אחד החשובים ביותר הוא שיש לו נותן חסות חזק לפרויקט. נותן חסות לפרויקט (ספונר, Project Sponser) הוא מנהל בכיר המספק הדרכה, משאבים (כולל מימון בד"כ) ותמיכה לפרויקט. הם ממלאים תפקיד חיוני וידוא שהפרויקט אכן עמד במטרותיו. עם זאת, עבודה עם  מממני הפרויקט יכולה להיות מאתגרת. במאמר זה, נדון בתפקידם של נותני החסות לפרויקטים (ספונסרים) ונציע טיפים כיצד לעבוד איתם בצורה יעילה.

קרא עוד...

ניהול והפחתת עיכובים ושיבושים בפרויקט

במאמר זה, נחקור אסטרטגיות יעילות לניהול והפחתת עיכובים ושיבושים בפרויקט ב-פי. אמ. טים, תוך שימוש בנתונים ובראיות מבוססות מחקר כדי לשפר את תוצאות הפרויקט.

קרא עוד...

שימוש בתוכנות וכלים לניהול פרויקטים

כחברה לניהול פרויקטים, פי. אמ. טים מבינה את החשיבות של שימוש בתוכנות וכלים לניהול פרויקטים כדי לשפר את התכנון, הביצוע והניטור של הפרויקט. ישנן תוכנות וכלים רבים זמינים בשוק, כל אחד עם התכונות והיכולות הייחודיות שלו. להלן חמש תוכנות וכלים לניהול פרויקטים שיכולים לשנות את שיטות ניהול הפרויקטים שלך:

קרא עוד...

המדריך של פי. אמ. טים לתקצוב מוצלח של פרויקטים

ב-פי.אמ.טים, אנו מבינים את התפקיד הקריטי של תקצוב פרויקטים בהשגת הצלחת הפרויקט. האקדמיה שלנו לניהול פרויקטים מוקדשת להכשרת מנהלי פרויקטים לפיתוח ויישום תקציבי פרויקטים יעילים. במאמר זה, נשתף את המומחיות שלנו בתקצוב פרויקטים, כולל שיטות עבודה מומלצות ואסטרטגיות להצלחה.

קרא עוד...

היסודות של ניהול לוחות זמנים של פרויקטים- תובנות של מומחה לניהול פרויקטים

 יסודות לוחות זמנים

כחברה לניהול פרויקטים, פי.אמ.טים (P.M.Team Ltd) מבינה את החשיבות של תזמון נכון וניהול לוחות זמנים של פרויקטים. במאמר זה נסקור את היסודות של ניהול לו"ז פרויקטים כדי לעזור לך להבין טוב יותר כיצד לנהל את הפרויקטים שלך ביעילות. ב-פי.אמ.טים, אנו מתגאים במתן הכשרה מקיפה בניהול פרויקטים באמצעות האקדמיה שלנו לניהול פרויקטים בישראל, פי.אמ.טים אקדמי.

קרא עוד...

הובלת והנעת צוותי פרויקטים

הובלת צוות פרויקט

כמנהל של פי. אמ. טים, אני מאמין שהובלה והנעת צוותי פרויקטים היא היבט מכריע בהשגת הצלחה. כחברה השלמנו מספר רב של פרויקטים מוצלחים, ואני יכול להעיד על כך שלצוותי פרויקטים חדורי מוטיבציה יש תפקיד מרכזי בהשגת היעדים שלנו.

קרא עוד...

מתודולוגיות אג'ייל לניהול פרויקטים

ניהול מתודולגיית אג'ייל

מתודולוגיות ניהול פרויקטים אג'ייל הפכו פופולריות יותר ויותר בשנים האחרונות, כאשר ארגונים מבקשים לשפר את תהליכי ניהול הפרויקטים שלהם. מתודולוגיות אג'ייל נותנות עדיפות לגמישות, שיתוף פעולה ושיפור מתמיד, מה שהופך אותן למתאימות לפרויקטים הדורשים מידה גבוהה של הסתגלות ושינויים תכופים. במאמר זה, נחקור את העקרונות והיתרונות המרכזיים של ניהול פרויקטים זריזים, כמו גם כמה מתודולוגיות אג'ייל פופולריות.

קרא עוד...

ניהול צוותים מרוחקים ופרויקטים וירטואליים: מדריך מבית פי. אמ. טים

ניהול פרויקטים מרחוק

ב-פי. אמ. טים, אנו מנהלים צוותים מרוחקים ופרויקטים וירטואליים במשך שנים. כאקדמיה לניהול פרויקטים בישראל, פיתחנו סט של שיטות עבודה מומלצות כדי להבטיח שהפרויקטים שלנו יתנהלו בצורה חלקה, לא משנה היכן נמצאים חברי הצוות שלנו. במאמר זה נשתף כמה מהטיפים שלנו לניהול צוותים מרוחקים ופרויקטים וירטואליים.

קרא עוד...

איזון בין היקף הפרויקט, הזמן והעלויות

 

איזון בין היקף הפרויקט, הזמן והעלויות הוא אחד האתגרים הקריטיים ביותר איתם מתמודדים מנהלי פרויקטים. הצלחת הפרויקט תלויה במידת האיזון של מנהל הפרויקט בין שלושת הגורמים. פי. אמ. טים, אקדמיה מובילה לניהול פרויקטים בישראל, מבינה את החשיבות של איזון היקף הפרויקט, הזמן והעלויות. לכן, מאמר זה נועד לספק דיון אקדמי על איזון גורמים אלה להשגת הצלחת הפרויקט.

קרא עוד...

החשיבות של תיעוד פרויקט וניהול תיעוד

תיעוד פרויקטים

ניהול פרויקטים הוא תהליך מורכב הכולל משימות שונות כמו תכנון, ביצוע, ניטור ובקרה. תיעוד נכון הוא חלק מכריע בניהול הפרויקט שכן הוא מבטיח שכל המידע הקשור לפרויקט מאורגן, נגיש ומעודכן. במאמר זה נדון בחשיבות של תיעוד פרויקטים וניהול תיעוד עבור פי. אמ. טים, חברה המחויבת לספק פרויקטים מוצלחים ללקוחותיה.

קרא עוד...

אסטרטגיות תקשורת יעילות למנהלי פרויקטים

פי. אמ. טים אקדמי - תקשורת יעילה מנהלי פרויקטים

תקשורת אפקטיבית היא אבן היסוד של ניהול פרויקטים מוצלח. כמנהל פרויקט, חיוני לתקשר ביעילות עם כל בעלי העניין המעורבים בפרויקט. תקשורת ברורה ותמציתית עוזרת להבטיח שכולם נמצאים באותו עמוד ופועלים לקראת אותן מטרות. במאמר זה נדון באסטרטגיות התקשורת למנהלי פרויקטים, כפי שמדריך דן ברזילי, מנהל פרויקטים מקצועי והבעלים של פי. אמ. טים אקדמי

קרא עוד...

מהם המדדים שעל ה PMO למדוד?

מדדי PMO למעקב ניהול פרויקטים

סקר שנערך על ידי PMI ו-PwC בחן מדדים ומדידה של פרויקטים. ניתן לקרוא אותו ברשת: מדידת מה שחשוב.

אתגר של כולנו, כאנשי PMO וכמנהלי פרויקטים הוא איך הכי טוב לדבר על מה שהצוות שלנו עשה. במאמר הנ"ל יש מענה לא רע לשאלה זו, להלן, בתמצות, המסקנות המובאות במאמר הנ"ל:

קרא עוד...

5 דרכים לגרום למדדי PMO לעבוד טוב יותר

PMO criterias measured for success

אתה כנראה מודד מגוון דברים בפרויקט שלך. ראיתי אנשי PMO עוקבים אחר מספר סיכונים פתוחים, פרויקטים שנסגרו החודש ומספרים אחרים שהם די חסרי משמעות מחוץ להקשרם. הנה 5 דרכים לגרום למדדים שלך לעבוד טוב יותר על מנת שאלה יקנו לך מידע שימושי יותר, לקבלת החלטות, בהשראת מאמר 'מדידת מה שחשוב' מ-PMI.

קרא עוד...

טיפים לניהול פגישות צוות

טיפים בנושא ניהול פגישות

ניהול פגישות מוצלחות אינו נושא חדש, אבל לבטח לא יהיה זה בזבוז זמן לרענן עצמנו במספר נקודות שעיקרןמכיצד לנהל פגישות בצורה הטובה ביותר.

להלן מספר הצעות שכדאי לזכור לפני, במהלך ואחרי פגישות אותן אנו מעוניינים לקיים כמנהלי הפרוייקט.

קרא עוד...

כיצד לתכנן מחדש כאשר יעדי הפרויקט אינם מציאותיים

הגדרת יעדי פרויקט

לכולנו יש תמונה מנטלית די טובה של איך נראה מקום העבודה כשפרויקט חשוב יורד מהפסים. טלפונים מצלצלים, פתקים מודבקים בכל מקום, ותחושה כללית של כאוס הגורם למתח מסוים אפילו מעצם הדמיון...

במאמר זה, נסקור כמה טריגרים פשוטים לשימוש כדי לראות אם אתה באמת יכול לבצע את כל העבודה שנמצאת ברשימת המשימות שלך.

 

קרא עוד...

כיצד מעבירים ביקורת בונה

כמנהל, לבטח תגיע העת שבה תצטרך להתמודד עם ביצועים ירודים או ביניוניים במקרה הטוב או עבודה לא תקינה, במקרה הרע. כולנו טועים, וכולנו יכולים לחפש אחר דרכים לשיפור העבודה שלנו. כמנהל פרויקט, באחריותך לעזור לצוות שלך ללמוד מהטעויות הללו ולמצוא דרכים לשפר את איכות עבודתם.

 יחד עם זאת, העברת ביקורת בונה יכולה להיות משימה לא פשוטה. ייתכן שלא תדעו להבחין בינה לבין ביקורת רגילה, או שלא תדעו כיצד להעביר אותה בצורה שתתקבל על ידי חברי הצוות שלכם בהבנה או באופן כזה שחברי הצוות יתפתחו מתוך ביקורת.

קרא עוד...

כיצד להחליט אילו פרויקטים לעשות

תעדוף פרויקטים

אני בטוח שאין מספיק משאבים בחברה שלך לעשות את כל הדברים. נכון? יש לך כמות מוגבלת של כסף. יש לך מאגר גמיש (אבל בסופו של דבר מוגבל בכסף) של אנשים לעשות את העבודה. לארגון יש כנראה רשימה ארוכה של רעיונות טובים ומקרים עסקיים (business cases) שיכולים להפוך לפרויקטים.

לחלופין, בניסוח מחדש, יש לך רשימה ארוכה של רעיונות עבודה שמנהלים בכירים היו רוצים שיבוצעו כפרויקטים.

לא קשה לראות את הבעיה. אתה לא יכול לעשות הכל. לא אתה כיחיד, לא אתה כ-PMO, לא אתה כקבוצה של מנהלי פרויקטים מסורים. אז איך מחליטים אילו פרויקטים צריכים לצאת לדרך ואילו מהם צריכים להיכנס לעת עתה למגירה?

 

קרא עוד...

כיצד להימנע מארבעת החטאים של פגישות

ישיבות צוות כחלק מניהול פרויקטים

 

האם אי פעם היית בפגישה שבה אדם אחד שלט בשיחה?

אני כן...

האדם שאני חושב עליו היה מנהל בכיר. מכובד מאוד ובחור מקסים. אבל הוא לא עשה עבודה מעשית מול לקוחות כבר הרבה זמן.

מטרת הפגישה הייתה לדון בתהליכים. האנשים שעשו את התהליכים היו שם. אבל הם לא תרמו כמו שחשבתי שהם צריכים.

לעולם לא אדע בודאות למה זה קרה אבל אני לא יכול שלא לחשוב שאדם בכיר, כריזמטי ודברן בחדר שנהנה לפתור בעיות אולי היה חלק מזה.

אולי הוא ידע יותר על התהליך ממה שנתתי לו קרדיט עליו. אולי לאחרים לא היה מה להוסיף.

לעולם לא אדע אם היינו מגיעים למסקנות שונות אם האנשים הפחות קולניים בחדר היו מדברים יותר.

קרא עוד...

שמעת פעם על מנהל או מפתח (כותב קוד, Developer) בצורת T?

המחשת מודל פרופיל מנהל T

זהו ביטוי נפוץ המשמש בפיתוח תוכנה שבו למפתח יש ניסיון רחב בתפקידו, אך הוא גם מיומן מעמיק בתחום ספציפי אחד.

הפס האופקי של ה-"T" מייצג את מערך המיומנויות הרחב יותר, הסרגל האנכי מציג את המיומנות היוצאת דופן והמיוחדת יותר, התמחות בתחום ספציפי.

אם אתה מתקשה להבין את ההתייחסות החזותית, התמונה למטה עשויה לעזור.

קרא עוד...

המדריך המלא לסגירת פרויקט כמו שצריך

Project Closure

זה זמן סיום הפרויקט. זה השלב האחרון במחזור החיים של הפרויקט החזוי, ה"מסורתי" (נקרא גם predictive / waterfall project lifecycle), אבל אפילו פרויקטים אג'יליים נסגרים. זה הזמן שבו מנהלי פרויקטים מבצעים סגירות אחרונות.

אתה בסוף הפרויקט שלך. בלוח הזמנים שלך נותרו כמה שעות בודדות, לסיום עבודות. זה מרגיש כמו סוף עידן, אבל זה עדיין לא נגמר. יש עוד משימות לסיים לפני שתפקידך בהובלת הפרויקט הזה יסתיים.

להלן רשימת בדיקה של 11 דברים שכדאי לעשות במהלך סגירת הפרויקט כדי לוודא שהעבודות אחרונות נעשות ביעילות ובעצם מתבצעות...

קרא עוד...

קורס ניהול פרויקטים מתקדם לחטיבת שרותי רשת של חברת חשמל

פי.אמ.טים אקדמי סיימה בהצלחה רבה מחזור ראשון של קורס ניהול פרויקטים מתקדם לחטיבת שרותי רשת של חברת חשמל.
מחזור ראשון זה היה למעשה פיילוט למתכונת זו של הקורס, שבו המשתתפים היו בעלי ניסיון מעשי בניהול פרויקטים או ליווי פרויקטים, וכן בוגרי קורס ניהול פרויקטים קודם טרם רישומם לקורס ניהול פרויקטים מתקדם.

קרא עוד...

PMBOK 7 מול PMBOK 6 והשפעת מהדורה 7 על מבחן הסמכת ה PMP

אז...מהו ה PMBOK?

®PMBOK  הוא ראשי תיבות של Project Management Body Of Knowledge, בעברית המשמעות היא גוף הידע לניהול פרויקטים, זהו למעשה ספר שמהווה מדריך לניהול פרויקטים.

מדריך ה PMBOK פורסם על ידי  ארגון ה® PMI (Project Management Institute) כדי לספק תקן עולמי לכל מה שקשור לניהול פרויקטים.

קרא עוד...

8 טיפים לניהול הזמן האישי ויעילות בעבודה

ניהול זמן

ניהול זמן הוא משהו שכולנו שואפים להיות טובים בו, אבל לעתים קרובות זה נראה מסובך מדי להקים מערכות שעובדות, אז אנחנו נוטשים את זה לפני שממש נכנסים לזה, או אחרי שלא נותנים לשום גישה חדשה מספיק זמן כדי להפוך להרגל.

קרא עוד...

הדרך המקצועית ביותר לאמוד היקפי פרויקט

"אני אוהב דברים שמקלים על העבודה שלי. מודל סטטיסטי לאומדן הוא בדרך כלל לא משהו שהייתי מכניס לתיבה 'הפוך את העבודה שלי לקלה', אבל יכול להיות שפשוט מצאתי אחד שעובד". וויליאם וו. דייויס

וויליאם וו. דייוויס הוא ממובילי גישת האומדן של PERT (Program Evaluation and Review Technique), ולמעשה הוביל אותה לשלב הבא בכך שהוא מאפשר לך להוסיף קורטוב של שיפוט מקצועי עם המספרים.

אנו מביאים בפניכם ראיון מרתק שנערך עם מר דייויס המפרט על מודל ה- SPERT שפיתח.

קרא עוד...

חיפוש באתר

צור קשר

טופס עברית
 1. שם מלא: *
 2. דואר אלקטרוני: *
 3. טלפון: *
 4. מתעניין ב:
  Invalid Input
 5. הודעה:
  Please let us know your message.
 6. *
  נא לאשר את התקנון
 7. *
  Invalid Input

המלצות פרויקטים

Senior Course for the construction of infrastructure projects
Course project management information systems projects
pmp

לקוחות החברה

 • AFCON logo.jpg
 • Auto 3P Logo.png
 • BGU.jpg
 • Chemo Logo.gif
 • cocacolalogo.jpg
 • elmor.jpg
 • header_misrad_habitahon.jpg
 • Koor-Metals-LOGO-HEB.gif
 • Koor Metals-LOGO-ENG.gif
 • logoclarizen.jpg
 • logohafenix.jpg
 • logojb.jpg
 • logojj.jpg
 • logokibutzrevivim.jpg
 • logomalam.png
 • logo_inter_heb.jpg
 • micron.jpg
 • Mobileye.gif
 • NeoPharm_logo.jpg
 • netvision.jpg
 • omrix_ethicon.jpg
 • omrix_logo.jpg
 • RSA.jpg
 • siemens.jpg
 • StoreNext_Logo_2.png
 • tzahal.jpg
 • uno4web.jpg
 • WeSEE logo.png
 • yitlogo.jpg

"כשיוצאים מגיעים למקומות נפלאים"
ד"ר סוס

לקבלת עדכונים וניוזלטר

Call Us
WhatsApp