Logo Hebrew

תפקיד התרבות הארגונית בניהול פרויקטים

תרבות ארגונית היא כוח עוצמתי המשתקף בכל תחום בעסקים, כולל בניהול פרויקטים. בנוף עסקי משתנה במהירות ומורכבות כמו של היום, הבנת ההשפעה של התרבות על ניהול פרויקטים יכולה להיות אישור אסטרטגי. מאמר זה חוקר את החשיבות של התרבות הארגונית בניהול פרויקטים, מדגיש את ההשפעה שלה על הצלחת הפרויקט ומציע הבהרות על איך לטפח תרבות שתתמוך בניהול פרויקטים יעיל.

קרא עוד...

התפקיד החיוני של WBS בניהול פרויקטים

ניהול פרויקטים אפקטיבי הוא אמנות מורכבת המשלבת תיאום של מגוון משימות, משאבים ובעלי עניין במטרה להשיג מטרה מסוימת. כלי יסודי בתיק הכלים של מנהלי פרויקטים הוא מבנה תכולת עבודה (WBS).
ה-WBS הוא החלוקה ההיררכית של פרויקט לרכיבים קטנים, הקלים יותר לניהול, והוא משמעותי ביותר לתכנון, ביצוע ושליטה מוצלחים בפרויקטים. במאמר זה, נשקול את החשיבות של מבנה תכולת העבודה בניהול פרויקטים.

קרא עוד...

ההשפעה של ניהול סיכונים על הצלחת פרויקט

בעולם הדינמי של ניהול פרויקטים, ניהול הסיכונים משמש כמגן ששומר על הדרך להצלחה. בעוד שפרויקטים מציעים הזדמנויות לצמיחה והישגים, הם מלאים גם באי-וודאות ומכשולים פוטנציאליים. יכולות ניהול הסיכונים בצורה מיומנת אינו אפשרות בלבד, זו דרישה בסיסית. במאמר זה, נחקור את התפקיד המרכזי של ניהול הסיכונים בהצלחת הפרויקט ונדון באסטרטגיות מרכזיות לשילוב אפקטיבי של ניהול הסיכונים בתהליכי ניהול פרויקטים.

קרא עוד...

ניווט בשלבי ניהול פרויקט

ניהול פרויקטים הוא דיסציפלינה מורכבת, רבת פנים, הממלאת תפקיד מרכזי בהבטחת ביצוע מוצלח של משימות, החל ממשימות פשוטות ועד למאמצים מורכבים בקנה מידה גדול. ללא קשר לגודל הפרויקט והיקפו, עליו לעבור סדרה של שלבים מוגדרים היטב כדי למקסם את היעילות ולהשיג את יעדיו, הבנת השלבים הללו חיונית למנהלי פרויקטים וצוותים השואפים לספק בזמן, במסגרת התקציב, ולשביעות רצון בעלי העניין.
במאמר זה, נחקור וננווט בין שלבי הפרויקט ונבין איך הם עוזרים לנו להשיג את יעדי הפרויקט.

קרא עוד...

ניהול פרויקט במיקור חוץ: שקלול היתרונות והחסרונות

ניהול פרויקט במיקור חוץ הפכה לפרקטיקה פופולרית עבור עסקים המעוניינים לחסוך זמן, כסף ומשאבים. על ידי שכירת ספק שירותים של צד שלישי, חברות יכולות לגשת למיומנויות, טכנולוגיות ומומחיות מיוחדות מבלי להשקיע בתשתית משלהן. עם זאת, למיקור חוץ יש גם חסרונות, וחיוני לשקול את היתרונות והחסרונות לפני קבלת החלטה.
במאמר זה, נחקור את היתרונות והאתגרים של עבודת פרויקטים במיקור חוץ ונעזור לך להחליט אם זו הבחירה הנכונה עבור הארגון שלך.

קרא עוד...

הקצאת משאבים יעילה בניהול פרויקטים

הקצאת משאבים היא עמוד שדרה חשוב ביותר בעולם ניהול הפרויקטים. הקצאה יעילה של משאבים, כולל משאבי אנוש, כספים, חומרים וזמן, יכולה להשפיע משמעותית על תוצאות הפרויקט, מבטיחה אספקה במועד, יעילות מחירים והצלחת הפרויקט בכלל.
במאמר זה, אנו נעסוק בחשיבות הקצאת משאבים ובחקירת אסטרטגיות לאופטימיזציה של תהליך זה.

קרא עוד...

קורס ניהול פרויקטים PMO

מנהלי פרויקטים? רוצים להיות מנהלי פרויקטים? רוצים להיות אנשי PMO?
מחפשים את המקפצה שלכם להצלחה בניהול פרויקטים?
קורס ניהול פרויקטים PMO של פי.אמ.טים הוא התשובה לחיפוש שלכם!

קרא עוד...

מהו נתיב קריטי בפרויקט?

יעילות ואפקטיביות הם התורמים העיקריים בניהול פרויקטים, והמונח "נתיב קריטי" משחק תפקיד מרכזי בהשגת מטרות אלה. בתכנון וביצוע פרויקטים מורכבים, זיהוי וניהול הנתיב הקריטי הוא בלתי נמנע כדי להבטיח מסירה בזמן ותוצאות מוצלחות.
מאמר זה יתעמק בנתיב הקריטי, החשיבות שלו ואיך הוא מנחה מנהלי פרויקטים בהעצמת איכות הפרויקט וסיום בזמן.

קרא עוד...

ההשפעה של ניהול פרויקטים על חברות

כאשר עסקים ממשיכים להתמודד עם תחרות עזה ומועדים צפופים, ניהול פרויקטים הפך להיבט קריטי בהבטחת הצלחת החברה. ניהול פרויקטים מתייחס לתהליך של תכנון, ביצוע ומעקב אחר פרויקטים על מנת להבטיח שהם מועברים בזמן, במסגרת התקציב, ועומדים בתקני האיכות הרצויים. אי אפשר להפריז בהשפעה של ניהול פרויקטים על ההצלחה של החברה.
במאמר זה נחקור כיצד פי. אמ. טים, חברת ניהול הפרויקטים המובילה בישראל, יכולה לעזור לשפר את ההצלחה של החברה שלך באמצעות אסטרטגיות ניהול פרויקטים יעילות.

קרא עוד...

התפקיד הקריטי של ה-PMO

בעולם הדינמי של ניהול פרויקטים, ארגונים מחפשים באופן קבוע דרכים לשדרג את היעילות שלהם, להפחית סיכונים ולהבטיח תוצאות מוצלחות בפרויקטים. שחקן מפתח להשגת מטרות אלה הוא ה-PMO. ה-PMO(Project Management Office), או בעברית, המשרד לניהול פרויקטים, הוא יחידה מיוחדת בתוך ארגון שמשמשת לתפקידים מרובים בתכנון, ביצוע ומעקב אחר פרויקטים.
במאמר זה, נעיין בחשיבותו של ה-PMO בניהול פרויקטים ונחקור את תפקידיו השונים.

קרא עוד...

התפקיד המכריע של מממני הפרויקט וכיצד לעבוד איתם ביעילות

כמנהל פרויקט, אתה יודע שהצלחתו של פרויקט תלויה בגורמים רבים. אחד החשובים ביותר הוא שיש לו נותן חסות חזק לפרויקט. נותן חסות לפרויקט (ספונר, Project Sponser) הוא מנהל בכיר המספק הדרכה, משאבים (כולל מימון בד"כ) ותמיכה לפרויקט. הם ממלאים תפקיד חיוני וידוא שהפרויקט אכן עמד במטרותיו. עם זאת, עבודה עם  מממני הפרויקט יכולה להיות מאתגרת. במאמר זה, נדון בתפקידם של נותני החסות לפרויקטים (ספונסרים) ונציע טיפים כיצד לעבוד איתם בצורה יעילה.

קרא עוד...

ניהול והפחתת עיכובים ושיבושים בפרויקט

במאמר זה, נחקור אסטרטגיות יעילות לניהול והפחתת עיכובים ושיבושים בפרויקט ב-פי. אמ. טים, תוך שימוש בנתונים ובראיות מבוססות מחקר כדי לשפר את תוצאות הפרויקט.

קרא עוד...

שימוש בתוכנות וכלים לניהול פרויקטים

כחברה לניהול פרויקטים, פי. אמ. טים מבינה את החשיבות של שימוש בתוכנות וכלים לניהול פרויקטים כדי לשפר את התכנון, הביצוע והניטור של הפרויקט. ישנן תוכנות וכלים רבים זמינים בשוק, כל אחד עם התכונות והיכולות הייחודיות שלו. להלן חמש תוכנות וכלים לניהול פרויקטים שיכולים לשנות את שיטות ניהול הפרויקטים שלך:

קרא עוד...

המדריך של פי. אמ. טים לתקצוב מוצלח של פרויקטים

ב-פי.אמ.טים, אנו מבינים את התפקיד הקריטי של תקצוב פרויקטים בהשגת הצלחת הפרויקט. האקדמיה שלנו לניהול פרויקטים מוקדשת להכשרת מנהלי פרויקטים לפיתוח ויישום תקציבי פרויקטים יעילים. במאמר זה, נשתף את המומחיות שלנו בתקצוב פרויקטים, כולל שיטות עבודה מומלצות ואסטרטגיות להצלחה.

קרא עוד...

היסודות של ניהול לוחות זמנים של פרויקטים- תובנות של מומחה לניהול פרויקטים

 יסודות לוחות זמנים

כחברה לניהול פרויקטים, פי.אמ.טים (P.M.Team Ltd) מבינה את החשיבות של תזמון נכון וניהול לוחות זמנים של פרויקטים. במאמר זה נסקור את היסודות של ניהול לו"ז פרויקטים כדי לעזור לך להבין טוב יותר כיצד לנהל את הפרויקטים שלך ביעילות. ב-פי.אמ.טים, אנו מתגאים במתן הכשרה מקיפה בניהול פרויקטים באמצעות האקדמיה שלנו לניהול פרויקטים בישראל, פי.אמ.טים אקדמי.

קרא עוד...

הובלת והנעת צוותי פרויקטים

הובלת צוות פרויקט

כמנהל של פי. אמ. טים, אני מאמין שהובלה והנעת צוותי פרויקטים היא היבט מכריע בהשגת הצלחה. כחברה השלמנו מספר רב של פרויקטים מוצלחים, ואני יכול להעיד על כך שלצוותי פרויקטים חדורי מוטיבציה יש תפקיד מרכזי בהשגת היעדים שלנו.

קרא עוד...

מתודולוגיות אג'ייל לניהול פרויקטים

ניהול מתודולגיית אג'ייל

מתודולוגיות ניהול פרויקטים אג'ייל הפכו פופולריות יותר ויותר בשנים האחרונות, כאשר ארגונים מבקשים לשפר את תהליכי ניהול הפרויקטים שלהם. מתודולוגיות אג'ייל נותנות עדיפות לגמישות, שיתוף פעולה ושיפור מתמיד, מה שהופך אותן למתאימות לפרויקטים הדורשים מידה גבוהה של הסתגלות ושינויים תכופים. במאמר זה, נחקור את העקרונות והיתרונות המרכזיים של ניהול פרויקטים זריזים, כמו גם כמה מתודולוגיות אג'ייל פופולריות.

קרא עוד...

ניהול צוותים מרוחקים ופרויקטים וירטואליים: מדריך מבית פי. אמ. טים

ניהול פרויקטים מרחוק

ב-פי. אמ. טים, אנו מנהלים צוותים מרוחקים ופרויקטים וירטואליים במשך שנים. כאקדמיה לניהול פרויקטים בישראל, פיתחנו סט של שיטות עבודה מומלצות כדי להבטיח שהפרויקטים שלנו יתנהלו בצורה חלקה, לא משנה היכן נמצאים חברי הצוות שלנו. במאמר זה נשתף כמה מהטיפים שלנו לניהול צוותים מרוחקים ופרויקטים וירטואליים.

קרא עוד...

איזון בין היקף הפרויקט, הזמן והעלויות

 

איזון בין היקף הפרויקט, הזמן והעלויות הוא אחד האתגרים הקריטיים ביותר איתם מתמודדים מנהלי פרויקטים. הצלחת הפרויקט תלויה במידת האיזון של מנהל הפרויקט בין שלושת הגורמים. פי. אמ. טים, אקדמיה מובילה לניהול פרויקטים בישראל, מבינה את החשיבות של איזון היקף הפרויקט, הזמן והעלויות. לכן, מאמר זה נועד לספק דיון אקדמי על איזון גורמים אלה להשגת הצלחת הפרויקט.

קרא עוד...

החשיבות של תיעוד פרויקט וניהול תיעוד

תיעוד פרויקטים

ניהול פרויקטים הוא תהליך מורכב הכולל משימות שונות כמו תכנון, ביצוע, ניטור ובקרה. תיעוד נכון הוא חלק מכריע בניהול הפרויקט שכן הוא מבטיח שכל המידע הקשור לפרויקט מאורגן, נגיש ומעודכן. במאמר זה נדון בחשיבות של תיעוד פרויקטים וניהול תיעוד עבור פי. אמ. טים, חברה המחויבת לספק פרויקטים מוצלחים ללקוחותיה.

קרא עוד...

אסטרטגיות תקשורת יעילות למנהלי פרויקטים

פי. אמ. טים אקדמי - תקשורת יעילה מנהלי פרויקטים

תקשורת אפקטיבית היא אבן היסוד של ניהול פרויקטים מוצלח. כמנהל פרויקט, חיוני לתקשר ביעילות עם כל בעלי העניין המעורבים בפרויקט. תקשורת ברורה ותמציתית עוזרת להבטיח שכולם נמצאים באותו עמוד ופועלים לקראת אותן מטרות. במאמר זה נדון באסטרטגיות התקשורת למנהלי פרויקטים, כפי שמדריך דן ברזילי, מנהל פרויקטים מקצועי והבעלים של פי. אמ. טים אקדמי

קרא עוד...

מהם המדדים שעל ה PMO למדוד?

מדדי PMO למעקב ניהול פרויקטים

סקר שנערך על ידי PMI ו-PwC בחן מדדים ומדידה של פרויקטים. ניתן לקרוא אותו ברשת: מדידת מה שחשוב.

אתגר של כולנו, כאנשי PMO וכמנהלי פרויקטים הוא איך הכי טוב לדבר על מה שהצוות שלנו עשה. במאמר הנ"ל יש מענה לא רע לשאלה זו, להלן, בתמצות, המסקנות המובאות במאמר הנ"ל:

קרא עוד...

5 דרכים לגרום למדדי PMO לעבוד טוב יותר

PMO criterias measured for success

אתה כנראה מודד מגוון דברים בפרויקט שלך. ראיתי אנשי PMO עוקבים אחר מספר סיכונים פתוחים, פרויקטים שנסגרו החודש ומספרים אחרים שהם די חסרי משמעות מחוץ להקשרם. הנה 5 דרכים לגרום למדדים שלך לעבוד טוב יותר על מנת שאלה יקנו לך מידע שימושי יותר, לקבלת החלטות, בהשראת מאמר 'מדידת מה שחשוב' מ-PMI.

קרא עוד...

טיפים לניהול פגישות צוות

טיפים בנושא ניהול פגישות

ניהול פגישות מוצלחות אינו נושא חדש, אבל לבטח לא יהיה זה בזבוז זמן לרענן עצמנו במספר נקודות שעיקרןמכיצד לנהל פגישות בצורה הטובה ביותר.

להלן מספר הצעות שכדאי לזכור לפני, במהלך ואחרי פגישות אותן אנו מעוניינים לקיים כמנהלי הפרוייקט.

קרא עוד...

כיצד לתכנן מחדש כאשר יעדי הפרויקט אינם מציאותיים

הגדרת יעדי פרויקט

לכולנו יש תמונה מנטלית די טובה של איך נראה מקום העבודה כשפרויקט חשוב יורד מהפסים. טלפונים מצלצלים, פתקים מודבקים בכל מקום, ותחושה כללית של כאוס הגורם למתח מסוים אפילו מעצם הדמיון...

במאמר זה, נסקור כמה טריגרים פשוטים לשימוש כדי לראות אם אתה באמת יכול לבצע את כל העבודה שנמצאת ברשימת המשימות שלך.

 

קרא עוד...

כיצד מעבירים ביקורת בונה

כמנהל, לבטח תגיע העת שבה תצטרך להתמודד עם ביצועים ירודים או ביניוניים במקרה הטוב או עבודה לא תקינה, במקרה הרע. כולנו טועים, וכולנו יכולים לחפש אחר דרכים לשיפור העבודה שלנו. כמנהל פרויקט, באחריותך לעזור לצוות שלך ללמוד מהטעויות הללו ולמצוא דרכים לשפר את איכות עבודתם.

 יחד עם זאת, העברת ביקורת בונה יכולה להיות משימה לא פשוטה. ייתכן שלא תדעו להבחין בינה לבין ביקורת רגילה, או שלא תדעו כיצד להעביר אותה בצורה שתתקבל על ידי חברי הצוות שלכם בהבנה או באופן כזה שחברי הצוות יתפתחו מתוך ביקורת.

קרא עוד...

כיצד להחליט אילו פרויקטים לעשות

תעדוף פרויקטים

אני בטוח שאין מספיק משאבים בחברה שלך לעשות את כל הדברים. נכון? יש לך כמות מוגבלת של כסף. יש לך מאגר גמיש (אבל בסופו של דבר מוגבל בכסף) של אנשים לעשות את העבודה. לארגון יש כנראה רשימה ארוכה של רעיונות טובים ומקרים עסקיים (business cases) שיכולים להפוך לפרויקטים.

לחלופין, בניסוח מחדש, יש לך רשימה ארוכה של רעיונות עבודה שמנהלים בכירים היו רוצים שיבוצעו כפרויקטים.

לא קשה לראות את הבעיה. אתה לא יכול לעשות הכל. לא אתה כיחיד, לא אתה כ-PMO, לא אתה כקבוצה של מנהלי פרויקטים מסורים. אז איך מחליטים אילו פרויקטים צריכים לצאת לדרך ואילו מהם צריכים להיכנס לעת עתה למגירה?

 

קרא עוד...

כיצד להימנע מארבעת החטאים של פגישות

ישיבות צוות כחלק מניהול פרויקטים

 

האם אי פעם היית בפגישה שבה אדם אחד שלט בשיחה?

אני כן...

האדם שאני חושב עליו היה מנהל בכיר. מכובד מאוד ובחור מקסים. אבל הוא לא עשה עבודה מעשית מול לקוחות כבר הרבה זמן.

מטרת הפגישה הייתה לדון בתהליכים. האנשים שעשו את התהליכים היו שם. אבל הם לא תרמו כמו שחשבתי שהם צריכים.

לעולם לא אדע בודאות למה זה קרה אבל אני לא יכול שלא לחשוב שאדם בכיר, כריזמטי ודברן בחדר שנהנה לפתור בעיות אולי היה חלק מזה.

אולי הוא ידע יותר על התהליך ממה שנתתי לו קרדיט עליו. אולי לאחרים לא היה מה להוסיף.

לעולם לא אדע אם היינו מגיעים למסקנות שונות אם האנשים הפחות קולניים בחדר היו מדברים יותר.

קרא עוד...

שמעת פעם על מנהל או מפתח (כותב קוד, Developer) בצורת T?

המחשת מודל פרופיל מנהל T

זהו ביטוי נפוץ המשמש בפיתוח תוכנה שבו למפתח יש ניסיון רחב בתפקידו, אך הוא גם מיומן מעמיק בתחום ספציפי אחד.

הפס האופקי של ה-"T" מייצג את מערך המיומנויות הרחב יותר, הסרגל האנכי מציג את המיומנות היוצאת דופן והמיוחדת יותר, התמחות בתחום ספציפי.

אם אתה מתקשה להבין את ההתייחסות החזותית, התמונה למטה עשויה לעזור.

קרא עוד...

המדריך המלא לסגירת פרויקט כמו שצריך

Project Closure

זה זמן סיום הפרויקט. זה השלב האחרון במחזור החיים של הפרויקט החזוי, ה"מסורתי" (נקרא גם predictive / waterfall project lifecycle), אבל אפילו פרויקטים אג'יליים נסגרים. זה הזמן שבו מנהלי פרויקטים מבצעים סגירות אחרונות.

אתה בסוף הפרויקט שלך. בלוח הזמנים שלך נותרו כמה שעות בודדות, לסיום עבודות. זה מרגיש כמו סוף עידן, אבל זה עדיין לא נגמר. יש עוד משימות לסיים לפני שתפקידך בהובלת הפרויקט הזה יסתיים.

להלן רשימת בדיקה של 11 דברים שכדאי לעשות במהלך סגירת הפרויקט כדי לוודא שהעבודות אחרונות נעשות ביעילות ובעצם מתבצעות...

קרא עוד...

קורס ניהול פרויקטים מתקדם לחטיבת שרותי רשת של חברת חשמל

פי.אמ.טים אקדמי סיימה בהצלחה רבה מחזור ראשון של קורס ניהול פרויקטים מתקדם לחטיבת שרותי רשת של חברת חשמל.
מחזור ראשון זה היה למעשה פיילוט למתכונת זו של הקורס, שבו המשתתפים היו בעלי ניסיון מעשי בניהול פרויקטים או ליווי פרויקטים, וכן בוגרי קורס ניהול פרויקטים קודם טרם רישומם לקורס ניהול פרויקטים מתקדם.

קרא עוד...

PMBOK 7 מול PMBOK 6 והשפעת מהדורה 7 על מבחן הסמכת ה PMP

אז...מהו ה PMBOK?

®PMBOK  הוא ראשי תיבות של Project Management Body Of Knowledge, בעברית המשמעות היא גוף הידע לניהול פרויקטים, זהו למעשה ספר שמהווה מדריך לניהול פרויקטים.

מדריך ה PMBOK פורסם על ידי  ארגון ה® PMI (Project Management Institute) כדי לספק תקן עולמי לכל מה שקשור לניהול פרויקטים.

קרא עוד...

8 טיפים לניהול הזמן האישי ויעילות בעבודה

ניהול זמן

ניהול זמן הוא משהו שכולנו שואפים להיות טובים בו, אבל לעתים קרובות זה נראה מסובך מדי להקים מערכות שעובדות, אז אנחנו נוטשים את זה לפני שממש נכנסים לזה, או אחרי שלא נותנים לשום גישה חדשה מספיק זמן כדי להפוך להרגל.

קרא עוד...

הדרך המקצועית ביותר לאמוד היקפי פרויקט

"אני אוהב דברים שמקלים על העבודה שלי. מודל סטטיסטי לאומדן הוא בדרך כלל לא משהו שהייתי מכניס לתיבה 'הפוך את העבודה שלי לקלה', אבל יכול להיות שפשוט מצאתי אחד שעובד". וויליאם וו. דייויס

וויליאם וו. דייוויס הוא ממובילי גישת האומדן של PERT (Program Evaluation and Review Technique), ולמעשה הוביל אותה לשלב הבא בכך שהוא מאפשר לך להוסיף קורטוב של שיפוט מקצועי עם המספרים.

אנו מביאים בפניכם ראיון מרתק שנערך עם מר דייויס המפרט על מודל ה- SPERT שפיתח.

קרא עוד...

טיפים לניהול תקשורת בפרויקטים (Project Communication Management )

Project Communication Management

רוצה לשפר את התקשורת בפרויקטים שלך? ובמקביל לשפר את ביצועי הפרויקט?

במאמר זה אשתף 14 טיפים בדוקים לתקשורת יעילה בפרויקט.

 1. השתמש בתוכנת מעקב אחר אבני דרך

מעקב אבני הדרך שאני משתמש בו הוא תוכנית פרויקט ב Microsoft Project , שמכילה רק אבני דרך של הפרויקט או לחילופין גיליון אלקטרוני פשוט של Excel, המציג רק את אבני הדרך של הפרויקט (Milestones).  קובץ זה מפרט את אבני הדרך בעמודה אחת, מאורגן לפי שלבי הפרויקט. זה כולל גם את שם האחראי, תאריך היעד וכל ההערות. סך הכל זה ארבע עמודות.

קרא עוד...

מהו ה PMBOK ואיך הוא קשור למבחן הסמכת ה PMP ?

מהו ה PMBOK ואיך הוא קשור למבחן הסמכת ה PMP ?

PMBOK ® ראשי תיבות של Project Management Body of Knowledge, גוף הידע לניהול פרויקטים, זהו למעשה ספר שמציג אוסף התהליכים, השיטות המומלצות, הטרמינולוגיות וההנחיות המקובלים כסטנדרט בתעשיית ניהול הפרויקטים. ה® PMBOK נחשב לבעל ערך עבור חברות מכיוון שהוא עוזר להן לתקן שיטות עבודה על פני מחלקות שונות, להתאים תהליכים לצרכים ספציפיים ולמנוע כשלים בפרויקטים. בקיצור- עוזר להצליח בניהול פרויקטים!

קרא עוד...

ניהול פרויקט הרכבת הקואליציה

פרויקט לפי ה® PMI הוא מאמץ זמני שנועד ליצור מוצר, שירות או תוצאה ייחודיים, המבחנים לאם המאמץ הוא פרויקט הם הזמניות והייחודיות. לפיכך הרכבת הקואליצה עונה על הגדרה זו של פרויקט- משימה מורכבת זו היא בהחלט מאמץ זמני ובהחלט מאמץ זמני שנועד ליצור שירות (הקואליצה אומרה לספק לנו, לאזרחים, שירות) וכן גם תוצאה ייחודיים, כל קואליצה היא ייחודית.

קרא עוד...

כיצד לגרום למוטיבציה בצוות הפרויקט שלך

ד"ר רות פירס היא מנהלת פרויקטים, פעילה בתחום הבריאות, מוזיקאית פאנק וחוקרת פמיניסטית, המתמחה בלימודי טרנסג'נדרים ופיתוח קהילה, בארה"ב.

למה המוטיבציה בצוותי הפרויקט היא כל כך חשובה?

כי המוטיבציה היא מהותית. זו הסיבה שאנשים עושים את הדברים שהם עושים.

כאשר אנו מחברים את המטרות של פרויקט לאותם מניעים פנימיים, אנו רואים תוצאות מדהימות. אנשים ילכו רחוק יותר, יחשבו בצורה יצירתית יותר וישקלו אפשרויות נוספות לביצוע הפרויקט.

אם אנו נמנעים מלהתחבר למוטיבציה של כל המעורבים בביצוע הפרויקט, אנחנו מנסים להניע התנהגות מבחוץ וזו עבודה קשה יותר עבורנו, ופחות מספקת עבורם.

קרא עוד...

מה זה בדיוק ניהול עלויות לפרויקט ?

תכנון ניהול עלויות לפרויקט

ניהול עלויות הוא תהליך של תכנון וניהול תקציב של עסק או פרויקט. במקרה של פרויקט, ניהול עלויות יעיל עוזר למנהל הפרויקט להעריך כמה יעלה הפרויקט וכן הוא עוזר להגדיר בקרות כדי להפחית את הסיכוי שהפרויקט יחרוג מהתקציב.

ניהול עלויות הוא אחד מנושאי האחריות החשובים ביותר של מנהל פרויקט; פרויקטים תמיד זקוקים למשאבים כמו חומרים, עבודה וציוד שעולים כסף רב. עלויות אלה חייבות להיות מוערכות ותחת בקרה לאורך כל מחזור החיים של הפרויקט כדי להשלים את הפרויקט.

ניהול עלויות יעיל דורש מעקב אחר עלויות, משאבים ועומס עבודה בפרויקט. ניהול מסודר של לוחות הזמנים של הפרויקטים (תרשימי הגאנט), לוחות השנה של הפרויקטים מאפשרים לך לנהל עלויות, זמן ומשימות במקום אחד.

קרא עוד...

אמון, ניהול ומה שביניהם

היכולת "לשחרר", להאציל סמכויות ולתת אמון בצוות אינה עניין פשוט כל כך. לעתים קרובות למנהל הפרויקט יש תחושה שהוא יכול לבצע את העבודה טוב יותר מכל הכפופים לו. לא משנה אם התחושה נובעת ממבנה אישיות כזה או אחר, מסיבות אוביקטיביות הקשורות לאופי הצוות או לנקודת ההסתכלות ההוליסטית, המקיפה, של מנהל הפרויקט שמודע לחזון, לתקציב ולהיבטים נוספים- למנהל הפרויקט יש אינטרס מובהק (גם אישי וגם מקצועי) בהקניית חופש פעולה לצוות ויצירת אמון הדדי.

קרא עוד...

פיתוח והתאמת כלים כמפתח להצלחת פרויקט

התאמה ובחירת כלים לשלבי הפרויקט, הינה אחת מהתכונות החשובות למנהל פרויקט, בתפיסת ניהול הפרויקטים שלי. בפרויקט מורכב וגדול נדרש מנהל הפרויקט לתפקידי ניהול מגוונים: מנהל תכנון, מנהל תקציב, מנהל תקשורת, מנהל בקרה. תפקידים אלה מחייבים, יכולות ותכונות שבהן: ראייה מרחבית, יוזמה, תעוזה, יכולת רתימה והנעה שלא מכוח סמכות. אבל מה לגבי, הבנת תהליכים מורכבים והיכולת לספק כלי, שייתן מענה לאתגרי המשימה. היכולת לבחור את הכלי הנכון, להתאים אותו לצוות, להתאים אותו לשלב בפרויקט, הינה עוד אחת מהתכונות החשובות למנהל פרויקט. ואחרי שנבחר הכלי המתאים, לא פחות חשובה, היא הדרך, שבה בעלי העניין יראו בו פתרון מקצועי, להשגת מטרות הפרויקט.

קרא עוד...

שימור עובדים והשבחתם – שתי ציפורים בקורס אחד

במצב "שוק של עובדים" דוגמת זה שחווה היום עולם ההיי טק חובה על המעסיק להיות יצירתי בדרכים להשיג עובדים חדשים, אך לא פחות מכך באופן בו הוא מנסה לשמר עובדים קיימים. קורס ניהול הפרויקטים של P.M. Team Academy מסתמן כאפיק המושלם להשבחת עובדים ושימורם בעת ובעונה אחת.

קרא עוד...

מדוע PMP ?

מדוע כדאי להיות מוסמך PMP ?
הסמכת ה PMP – Project Management Professional נחשבת אסמכתא ליכולתו ומומחיותו בניהול פרויקטים, של המחזיק בה. מוסמך PMP , כלומר- מי שעבר את מבחן הסמכת ה PMP, יכול לעבוד כמעט בכל תעשייה ובכל מקום, בניהול פרויקטים ובתמיכה בפרויקטים, בהמשך המאמר פירטתי מספר סיבות שמנמקות מדוע הסמכת ה PMP תסייע להתפתחות הקריירה שלך:

מבחן הסמכת ה PMP הוא מבחן ממוחשב (ניתן לבצעו, כבחירתך, במרכז בחינות ברמת גן, או מהבית, אינטרנטית, תוכנת הבחינה משתלטת על המחשב, לא ניתן לבצע פעולות אחרות במחשב ויש להפעיל מצלמה, שכן יש משגיח מטעם ה PMI, שצופה), במבחן סמכת ה PMP ישנן  180 שאלות בזמן קצוב של 230 דקות, ישנו סטופר רץ בפינת המסך (וזאת לאחר השינוי בבחינה בינואר 2021).

מאמר המסביר מדוע הסמכת ה PMP כדאית

Project Management Course for ECI

Lean Management

במהלך נובמבר ודצמבר 2019 העבירה פי.אמ.טים בע"מ קורס ניהול פרויקטים למחלקת ה IT  של חברת ECI.

קרא עוד...

PMI : New PMP Exam - Pilot Option Available, אפשרות להשתתף בפיילוט לבדיקת מבחן הPMP החדש של ה PMI

Lean Management

ארגון ה® PMI  פרסם שב1 ליולי 2020 הוא ישיק מבחן ® PMP חדש, השינוי הוא תמהיל שאלות חדש במבחן.

כחלק ממבחן ה®  PMP החדש שיושק ב -1 ביולי 2020, ארגון ה® PMI  מציע למועמדי הסמכת ה® PMP   את ההזדמנות להיות חלק מקבוצת פיילוט הנבחנת לפני ההשקה העולמית של מבחן ה® PMP  החדש ב1 ליולי 2020. מידע רלוונטי:

קרא עוד...

האם משרד ה PMO שונה בעידן האג׳ייל ומה הקשר לתרבות הארגונית?

אג׳ייל היא גישה שכאשר משתמשים בה באופן מתאים טומנת בחובה הבטחות רבות.
כמובן שבכל גישה חדשה שאנו מאמצים ומבצעים בה שימוש, הגישה החדשה יוצרת הרבה הבטחות וציפיות.
ניהול פרויקט בגישת האג׳ילית ממוקם באופן מסורתי כהופכי לניהול פרויקט בגישת מפל המים.
כידוע, אין שום דבר פסול בגישת מפל המים לצורך סיום ומסירה מוצלחת של פרויקטים.

קרא עוד...

מיתוג חדש לעמותה לניהול פרויקטים ® PMI, ושינויים במבחן הסמכת ה® PMP

לאחרונה חגגה העמותה לניהול פרויקטים PMI) 50) שנה להיווסדה.
העמותה נוסדה בשנת 1969 ומונה כיום כ 600,000 חברים בכ 218 מדינות בעולם.
במסגרת חגיגות ה 50 ביצעה העמותה תהליך של מיתוג מחדש הכולל בין היתר את החלפת לוגו העמותה וריענון חזון ויעדי העמותה.
כיום, אופן העבודה השתנה. ארגונים ואנשים עוסקים בניהול הפורטפוליו של פרויקטים וביצירה וניהול הכלכלה של הפרויקטים.
העמותה הגדירה מחדש את עולם ניהול הפרויקטים כמניע הכלכלה בארגונים והטביע דרך עבודה חדשה הנקראת ״The Project Economy״.

קרא עוד...

סיכום הכנס השנתי ה23 של עמותת ה® PMI ישראל, 2019

עמותת ה PMI ®- Project Management Institute, הסניף הישראלי, הבית המקצועי למנהלי פרויקטים בישראל, השיקה את הכנס השנתי ה-23 לניהול פרויקטים ביום שלישי 18 ביוני 2019, במיקום חדש הפעם- בלאגו, ראשון לציון.

קרא עוד...

קורס ניהול פרויקטים מתקדם לחברת מגלקום

Project Management Course

חברת פי.אמ.טים ביצעה במהלך 2019, קורס ניהול פרויקטים מתקדם לחברת מגלקום , Maglcom.

אתגר מיוחד ומעניין מכיוון שחברת מגלקום, מקבוצת טלרד, היא חברה שנחשבת כאחת ממובילות שוק התקנות התקשרות, מערכות בטחון והדאטה סנטרים בישראל מזה כ35 שנים, מבצעת ומנהלת פרויקטים בארץ ובעולם.

קרא עוד...

מבחן ה PMP , של ארגון ה PMI , צפוי להשתנות בדצמבר 2019, PMP Exam Change in December 2019

Lean Management

מנהל פרויקטים, כמקצוע, משתנה ומתפתח, לפיכך מבחן הסמכת ה PMP ®, Project Management Professional, של ארגון ה PMI ® ,Project Management Institute ישתנה בדצמבר 2019, וזאת על פי פרסום של ארגון ה® PMI.

קרא עוד...

חיפוש באתר

צור קשר

טופס עברית
 1. שם מלא: *
 2. דואר אלקטרוני: *
 3. טלפון: *
 4. מתעניין ב:
  Invalid Input
 5. הודעה:
  Please let us know your message.
 6. אנטי *
  Invalid Input
 7. *
  נא לאשר את התקנון

המלצות פרויקטים

Senior Course for the construction of infrastructure projects
Course project management information systems projects
pmp

לקוחות החברה

 • AFCON logo.jpg
 • Auto 3P Logo.png
 • BGU.jpg
 • Chemo Logo.gif
 • cocacolalogo.jpg
 • elmor.jpg
 • header_misrad_habitahon.jpg
 • Koor-Metals-LOGO-HEB.gif
 • Koor Metals-LOGO-ENG.gif
 • logoclarizen.jpg
 • logohafenix.jpg
 • logojb.jpg
 • logojj.jpg
 • logokibutzrevivim.jpg
 • logomalam.png
 • logo_inter_heb.jpg
 • micron.jpg
 • Mobileye.gif
 • NeoPharm_logo.jpg
 • netvision.jpg
 • omrix_ethicon.jpg
 • omrix_logo.jpg
 • RSA.jpg
 • siemens.jpg
 • StoreNext_Logo_2.png
 • tzahal.jpg
 • uno4web.jpg
 • WeSEE logo.png
 • yitlogo.jpg

"כשיוצאים מגיעים למקומות נפלאים"
ד"ר סוס

לקבלת עדכונים וניוזלטר

Call Us
WhatsApp