Logo Hebrew

איך נולד הכנס?
פרופ' צבי רז ייסד בשנת 1995 את PMI Israel, הסניף הישראלי של העמותה העולמית לניהול פרויקטים הPMI , Project Management Institute, כיהן כנשיאה הראשון של העמותה והיה גם הראשון שתרגם לעברית את הספר המפורסם ביותר של ארגון ה®PMI " מדריך גוף הידע לניהול פרויקטים", ®Project Management Body Of knowledge-PMBOK.

PMI ישראל שייך לאזור, EMEA -Europe, Middle East and Asia של עמותת ניהול פרויקטים העולמית -PMI Project Management Institute , ופועל על מנת לפתח את מקצוע ניהול הפרויקטים בישראל.

פרופסור צבי רז ז"ל, מייסד הסניף הישראלי, נולד ב 1951 בדרום אמריקה, קיבל את הדוקטורט שלו מאוניברסיטת מיזורי-קולומביה ועבד, חקר והרצה באוניברסיטת ת"א- בה גם כיהן כסגן דיקן בפקולטה לניהול, אוניברסיטת בן גוריון, אוניברסיטת איווה ואוניברסיטת אריזונה, בארה"ב.
הוא ערך שני ספרים כמו גם עבד בתכנית החדרת טכנולוגיה במעבדה לפיתוח תוכנה של יבמ וכתב מעל 60 מאמרים על היבטים שונים של שימוש בטכנולוגיה לניהול ופעל רבת לפיתוח תחום ניהול הפרויקטים בישראל.

צבי הלך לעולמו בשנת 2007 והותיר משפחה, חברים וקולגות המומים וכואבים, אך גם גאים במורשתו ובפעליו ובעבודתו הרבה לקידום המתודולוגיות והשיטות לניהול פרויקטים בארץ ובעולם, יהי זכרו ברוך. עמותתPMI ישראל, עורכת מזה מספר שנים, כנס שנתי לזכרו של פרופ' צבי רז ז"ל, כאשר תחום התמקדותו של הכנס, במסגרת עולם ניהול הפרויקטים, משתנה מדי שנה.

תמונות מכנס רז

 • PMI--1
 • RazConf2
 • RazConf1
 • PMI--5
 • PMI--4
 • PMI--3

אז מה היה לנו השנה?
השנה ( 15 בדצמבר 2015) הכנס התמקד במשחוק וכמובן במשחוק בניהול פרויקטים, Gamification in Project Management, במגוון ההרצאות המעניינות למדנו כיצד ניתן להשתמש במשחוק על מנת לעודד יוזרים, מנהלי פרויקטים וצוותי פרויקטים לעדכן תוכניות עבודה של פרויקטים ב MS PROJECT – למשל ע"י צבירת נקודות בגין ביצוע עדכונים במועד של תאריכים ואחוזי התקדמות, כאשר הזוכה הוא מנהל הפרויקט (או מנהלת הפרויקטים) שצברו את מספר הנקודות הרב ביותר = תוכניות העבודה שלהם הכי מעודכנות וזאת בנוסף למחווני בקרה אחרים המשקפים לנו עמידה בתכולות עבודה, לו"ז ותקציב כי....על מנת שמחווני הבקרה יעבדו כראוי וישקפו נאמנה אז על תוכניות העבודה להיות מעודכנות.
נהניתי מאוד מהרצאתו המרתקת וההומוריסטית (הקהל פרץ ושוב ושוב בצחוק) של פרופ' דב סמט, מאוניברסיטת ת"א, שהמחיש, בין השאר, כיצד ניתן ליישם עקרונות מעולם של תורת המשחקים לעולם המחזרים והמחוזרים והמחיש מתמטית ש ....תמיד עדיף להיות זה שמחזר (או מחזרת) ולא להיות מחוזרים, על מנת לההגביר את סיכויינו לזכות במועמד/מועמדת המועדפים עלינו, בזוגיות.
הייתה הרצאה מרתקת ד"ר ורד פנואלי, חוקרת מרצה וכותבת בתחום המשחקים ומר שלו מורן, חוקר ומעצב משחקים, בה למדנו, בין השאר, כיצד כלים טכנולוגים נפוצים, כגון הפייסבוק, לינקדאין, וייז בעצם משתמשים באלמנטים מעולם המשחוק על מנת לעודד משתמשים לשתף פעולה ולהשתמש בהם- תמונות "קופצות" והתראות בפייסבוק, שינוי תצוגה גרפית של המכונית שלנו וצבירת נקודות בוייז ועוד ועוד.
נותרתי עם נקודות למחשבה, על כיצד אוכל, כמנהל פרויקטים, כמטמיע מערכות לניהול פרויקטים וכ PMO, להשתמש בעקרונות מעולם המשחוק על מנת להגביר את שיתוף הפעולה של בעלי העניין לצורך עבודה עם ועדכונים של מערכות תוכנה ומידע, עבור ניהול, תכנון ובקרת פרויקטים, שיסייעו לנו לנהל פרויקטים טוב יותר.
הסיכום של ד"ר ורד הולצמן, סגן נשיא PMI ישראל, למחקר וקשרי אקדמיה, שהובילה כנס זה מטעם ה PMI ישראל, ודיברה על תחומים חדשים וחדשניים בנושא ניהול פרויקטים, סיים בהצלחה את היום המעניין הזה.
בנימה אישית, הכנס היה מעניין, תורם, מהנה והשאיר לי חומר למחשבה, מקווה שיהיו לנו עוד כנסים טובים כאלו, מבית היוצר של PMI ישראל.

מאמר זה נכתב ע"י
דן ברזילי,MEng ,BSc ,PMP
מנכ"ל, מנהל פרויקטים, PMO
P.M.Team Ltd

מעוניינים בשרותי PMO?
חושבים על קורס הכנה למבחן הסמכת הPMP? או קורס ניהול פרויקטים?
מתעניינים בהטמעת מערכת לניהול פרויקטים? MS PROJECT, CLARIZEN או מערכות אחרות?
מלאו את טופס צור קשר בצד שמאל למעלה או צרו קשר עם שרית: 054-4551568

 

חיפוש באתר

צור קשר

 1. שם מלא: *
 2. דואר אלקטרוני: *
 3. טלפון: *
 4. מתעניין ב:
  Invalid Input
 5. הודעה:
  Please let us know your message.
 6. אנטי-ספאם *
  Invalid Input
 7. לתקנון השימוש ומדיניות הפרטיות*נא לאשר את התקנון

המלצות

דן שלום רב,
רצינו להודות אישית על הקורס המלמד והמועיל.
עשית לנו "סדר" בשימוש מושכל בכלי ה MS PROJECT  וכיצד ניתן לרתום אותו לטובתנו ולא אותנו לטובתו...
תודה על המקצועיות המרשימה, על הידע הרב ועל העצות החשובות.
אין דומה לימוד כלי מסוג זה ממומחה תוכן עם ניסיון רב שעוסק באופן פעיל בניהול הפרויקטים, ללימוד קורס "בית ספר"
סטנדרטי.
אין ספק שהבחירה בך להעברת הקורס הייתה בחירה מוצלחת ביותר.
אנחנו מצפים בסקרנות לבחון את עצמנו במבחן המעשה בשטח.
בוודאי נמשיך להיות בקשר עם התקדמות היישום בפועל.
תודה ובהערכה רבה,

אהרון וייס , מנהל הנדסה

חברת ריאון מקבוצת פלסאון

 דן ויניב שלום ,
תודה רבה על הדרכת פרוג'קט. הייתה הדרכה ממש מצוינת!

אוהד טרסיק , חוקר בכיר

INTER LAB , MERCK GROUP

"[...] כולם התאפיינו במקצוענות, בחיוך, במענה מהיר, במוסר עבודה ובהחלט חשנו שיפור משמעותי וקיבלנו ערך מוסף גבוה ביותר משירותכם!"

ורוניקה לויפרמן

מנהלת מחלקת PMO והשקת מוצרים גלובאלית תרו תעשיות רוקחות

״תודה על עזרתכם בהדרכת מנהלי הפרויקטים שלנו ובתמיכה ושיפור תוכניות ניהול הפרויקטים שלנו.״

רון מן

מנהל פרויקטים AccuBeat

״[...] תוך זמן קצר מאוד הצליחה P.M.Team לבנות את לוח הזמנים המורכב של פרויקט צפית... אין ספק שמקצועיות מערך ה PMO - של P.M.Team תרם רבות לניהול הפרויקטים.״! "

אלון חדד

מנהל פרויקטים , כור מתכת

״ברצוננו לציין את המסירות של הצוותים, המקצוענות, הזמינות, האדיבות ואת יכולתו של מנכ״ל פי.אם.טים, מר דן ברזילי, לשבץ את הצוותים ואת האנשים המתאימים"

אלי ביטון

סמנכ״ל ביצוע חמו אהרון בע״מ

"זו השנה הרביעית בה אנו עובדים יחדיו ומסתייעים בשירותי P.M.Team. מערך ניהול הפרויקטים שהקמתם מסייע רבות לניהול הפרויקטים, תפעול ומשימות, בהתייחס לכל פרויקטי ה -IT של קבוצת Johnson and Johnson"

סער אדמוני, PMP

מנהל פרויקטי IT Omrix

״לאורך כל הדרך התאפיינתם במקצועיות, אדיבות, מהירות תגובה ואכפתיות. התכנון הניהול והבקרה שביצעתם בהתייחס ליותר מ-25 פרויקטים באתרים שונים תרמו רבות להצלחת הפרויקטים ורווחיותם״ 

אורי כהן

מנכ״ל אפקון

"ברצוני להודות על הטמעה מוצלחת של תוכנת הקלריזן שביצעה קבוצת P.M. TEAM. חברה נבדקת לא רק כאשר המסלול רץ וחלק, אלא כיצד היא מתמודדת עם אתגרים, והם אכן עמדו בכך"

שגיב עמית

מהנדס ב- CONCEPT

 ״...פרויקט שדרוג מערכת ה Project Server. מתחילת התהליך צוות הפרויקט מטעם P.M. Team שידר מקצועיות, אחריות ומחויבות לפרויקט. תכונות אלו היו קריטיות להצלחת הפרויקט למרות הקשיים שנתקלו בהם במהלך הדרך."

ודים בייגל, PMP

מנהל צוות ה PMO, אגף מערכות מידע, חברת הפניקס

"שירותי ניהול הפרויקטים של חברת P.M. TEAM היו מצוינים. עבודתו של דן התאפיינה בהשתלבות מהירה, מקצוענות, יצירתיות, יחסי אנוש מצוינים ובתוצאות מעולות."

ערן ברגיל

מנהל פרויקטים בכיר, MICRON

"תוך זמן קצר ביותר הצליחה P.M. TEAM לבסס תהליכים מסודרים לתכנון ובקרת פרויקטים, להקים מערך EPM ולשפר משמעותית את תהליכי ניהול הפרויקטים. פעילותה התאפיינה בערך מוסף מוחשי, פרקטי תוך שמירה על מקצוענות ונועם הליכות."

רותם רגב

מנהל פרויקטים, SIEMENS

 ״למרות שהשתלבתם בפרויקטים לאחר תחילתם, הצלחתם להתארגן בזריזות ולהקים מערך PMO מוצלח ויעיל בפרק זמן קצר ביותר. השירות שסיפקתם אופיין במקצוענות, חיוך, זמן תגובה מהיר ומסירות רבה.״

דני סוויסה

מנהל תפעול באל-מור חשמל

"דן תרם רבות להטמעת מערכת כנ"ף...כל זאת תוך חדוות עשייה, התלהבות ויצירת יחסי יחסי עבודה מצוינים עם המפקדים, החיילים והעמיתים שאיתם עבד."

אהוד קאוף

סא"ל, רע"ן תבל, צה"ל

"עבודת החברה אופיינה בחריצות, מקצועיות, יחסי אנוש מעולים ומעל לכל מחויבות, "ראש גדול" ומענה יעיל ומהיר לכל צורך שעלה ובכך סייעה לי לנהל את הפרויקטים המורכבים והמאתגרים שבתחום אחריותי."

רון חביב

ניהול ופיקוח פרויקטים

״התרשמתי שחברת פי. אמ. טים בע״מ, מספקת שירותי PMO, הדרכה וייעוץ בתחום ניהול הפרויקטים ברמת מומחיות גבוהה ומפגינה נסיון רב ומסירות רבה בתמיכה בתהליכי תכנון ובקרת הפרויקטים ובהכשרת מנהלי פרויקטים.״

ודים בייגל PMP

תכנון ובקרה בסימנס

״במהלך עבודתי עם P.M.Team נוכחתי ביחסי אנוש המעולים, במקצועיות הרבה והידע המקצועי רחב ההיקף בתחומי ניהול הפרויקטים יחד עם יכולת נדירה לחבר בין מתודולוגיות ניהול פרויקטים ליישומי תוכנה לצורך ניהול הפרויקטים עצמם.״

רחל הדס

מנהלת מוצר בקלריזן

"... שירותי PMO מקצועיים והסיוע הרב שאתה והצוות שלך מפי.אמ.טים סיפקתם לנו, הן בתכנון ובקרה של תכניות העבודה ב MS-Project והן בתכנון, בקרה וניהול של סיכונים בפרויקטים של כדורי הנדסה״

אורי בן ציון

מנכ״ל כדורי הנדסה בע״מ

" היי דן ,  בפרויקט זה נעזרנו בשירותכם ליצירת לו"ז לפרויקט בנייה מורכב ב- MSP. הזמינות, המקצועיות והמהירות שבה בוצעה העבודה היו נהדרים, יישר כוח "

קובי בנישו, מנהל פרויקטים

סטלה פרויקטים בע"מ 

 

Senior Course for the construction of infrastructure projects
Course project management information systems projects
pmp

לקוחות החברה

"כשיוצאים מגיעים למקומות נפלאים"
ד"ר סוס