Logo Hebrew

החל מתאריך 11 לינואר 2016 (כולל) ואילך ארגון ה®PMI משתמש במבחן חדש לצורך הסמכת ה®PMP.
השינוי התבצע בעקבות התפתחות בהגדרת תפקידו של מנהל הפרויקט. ארגון ה®PMI מבצע מחקר הגדרת תפקיד, הנקרא RDS - Rule Delineation Study , כל 3-5 שנים, על מנת לבדוק התפתחות תפקידים לגביהם מציע ה®PMI מבחני הסמכה. המחקרים מתבצעים ע"י צוות משימה של מומחים ובשימוש בשאלונים הנענים בתפוצה של אלפי משיבים.

במחקר הRDS האחרון שנערך בהתייחס להסמכת ה®PMP, עלה שהגדרת תפקידו של מנהל הפרויקט התפתחה, למשל-זוהתה מגמה לפיה מנהלי פרויקטים מעורבים בשלבים מוקדמים יותר של הפרויקט, כגון מעורבות גדולה יותר בשלב הייזום וכן זוהתה מגמה לפיה מנהלי פרויקטים מעורבים יותר בתכנים עסקיים שהפרויקט בא לשרת ובניהול העסקי, למשל מעורבות אפשרית בניתוח הערך המוסף והרווח מהפרויקט: Benefit Analysis בשלב הייזום.

עיקר השינויים במבחן הסמכת ה® PMP, כתוצאה מה RDS:

 1. שינוי בדגשים ובמיקוד של שאלות מבחן הסמכת ה®PMP. להלן תקציר:
  1. דגש על מעורבותו של מנהל הפרויקט באסטרטגיה עסקית (Business Strategy) ומימוש תועלות מכיוון שיותר ויותר מנהלי הפרויקטים מעורבים בשלבים המוקדמים של הפרויקט, בהם מתבצע תהליך ה Benefit Analysis ובאופן כללי - ישנה מעורבות גדולה יותר של מנהלי פרויקטים בעולם העסקי ובהצדקה העסקית לפרויקט.
  2. דגש על הפקת לקחים (Lessons Learned) מהפרויקט עצמו, תוך כדי הפרויקט, כולל תיעוד ויישום הפקת הלקחים במהלך כל מחזור חיי הפרויקט ולא רק יישום של לקחים מפרויקטים קודמים בשלב היזום של הפרויקט הנוכחי או ניתוח הפקת הלקחים מהפרויקט הנוכחי בשלב סגירתו של פרויקט זה.
  3. דגש על האחריות למסמך הייזום ובמיוחד חידוד הנקודה שמנהל הפרויקט הינו תורם למסמך זה בעוד הספונסר או הלקוח הם האחראים העיקריים למסמך זה ויצירתו.
  4. דגש על תפקידו של מנהל הפרויקט בהובלה, בנייה וניהול מערכת היחסים עם בעלי העניין וחשיבותה הרבה, לא עוד תקשורת חד סטרית ממנהל הפרויקט לבעלי עניין, אלא תקשורת דו סטרית ומערכת יחסים בין מנהל הפרויקט ובעלי העניין.
  5. התווספות של סך 8 משימות חדשות למנהל הפרויקט ושבוצן ב5 קבוצות תהליכי מחזור חיי הפרויקט ובסך המשימות למנהל פרויקט, עליהן בוחן מבחן ה®PMP.
 2. שינוי בחלוקת השאלות לפי 5 קבוצות תהליכי מחזור הפרויקט (נקראות גם 5 התחומים,  5 Domains ). עיקר השינוי הוא העלאת אחוז השאלות על תהליכי ביצוע הפרויקט (Executing the project) ל31% יחד עם הקטנת אחוז השאלות על תהליכי סגירת הפרויקט (Closing the project) ל 7%.

Domain 5:

Closing

Domain 4:

Monitoring & Controlling

Domain 3:

Executing

Domain 2:

Planning

Domain 1:

Initiating

 

7%

25%

31%

24%

13%

The percentage of questions, out of 200 questions

N/A

Task 6

Task 7

Task 6

Task 7

Task 13

Task 2

Task 7

Task 8

The new tasks added, per domain

 חשוב להבין – השינוי הוא רק במבחן הסמכת ה® PMP, ולא במדריך לניהול פרויקטים:
®Project Management Body Of Knowledge - PMBOK .

למידע נוסף ומפורט יותר ולהבנת 8 המשימות הנ"ל שנוספו ומבחן ה®PMP מתייחס אליהן, אני ממליץ בחום לקרוא את הקווים המנחים למבחן ה®PMP, במסמך ה Exam Content Outline של ה®PMI.
סרטון הסבר לשינוי המבחן הסמכת ה®PMP, מבית היוצר של ארגון ה®PMI:

למעוניינים בקורס המכין למבחן הסמכת ה®PMP, המשלב לימוד ותרגול פרקטיקות לניהול פרויקטים, MS PROJECT ועוד, אנו מציעים את קורס ניהול פרויקטים מתקדם והכנה למבחן ה®PMP.

לפרטים והרשמה - התקשרו 052-8752727 (מיכל) או מלאו את הטופס בצד שמאל ונחזור אליכם בהקדם!

מאמר זה נכתב ע"י
דן ברזילי,MEng ,BSc ,PMP
מנכ"ל, מנהל פרויקטים
והמרצה האחראי בכל קורסי ההכנה למבחן ה®PMP מבית P.M.Team Ltd

 

חיפוש באתר

צור קשר

 1. שם מלא: *
 2. דואר אלקטרוני: *
 3. טלפון: *
 4. מתעניין ב:
  Invalid Input
 5. הודעה:
  Please let us know your message.
 6. אנטי-ספאם *
  Invalid Input
 7. לתקנון השימוש ומדיניות הפרטיות*נא לאשר את התקנון

המלצות

דן שלום רב,
רצינו להודות אישית על הקורס המלמד והמועיל.
עשית לנו "סדר" בשימוש מושכל בכלי ה MS PROJECT  וכיצד ניתן לרתום אותו לטובתנו ולא אותנו לטובתו...
תודה על המקצועיות המרשימה, על הידע הרב ועל העצות החשובות.
אין דומה לימוד כלי מסוג זה ממומחה תוכן עם ניסיון רב שעוסק באופן פעיל בניהול הפרויקטים, ללימוד קורס "בית ספר"
סטנדרטי.
אין ספק שהבחירה בך להעברת הקורס הייתה בחירה מוצלחת ביותר.
אנחנו מצפים בסקרנות לבחון את עצמנו במבחן המעשה בשטח.
בוודאי נמשיך להיות בקשר עם התקדמות היישום בפועל.
תודה ובהערכה רבה,

אהרון וייס , מנהל הנדסה

חברת ריאון מקבוצת פלסאון

 דן ויניב שלום ,
תודה רבה על הדרכת פרוג'קט. הייתה הדרכה ממש מצוינת!

אוהד טרסיק , חוקר בכיר

INTER LAB , MERCK GROUP

"[...] כולם התאפיינו במקצוענות, בחיוך, במענה מהיר, במוסר עבודה ובהחלט חשנו שיפור משמעותי וקיבלנו ערך מוסף גבוה ביותר משירותכם!"

ורוניקה לויפרמן

מנהלת מחלקת PMO והשקת מוצרים גלובאלית תרו תעשיות רוקחות

״תודה על עזרתכם בהדרכת מנהלי הפרויקטים שלנו ובתמיכה ושיפור תוכניות ניהול הפרויקטים שלנו.״

רון מן

מנהל פרויקטים AccuBeat

״[...] תוך זמן קצר מאוד הצליחה P.M.Team לבנות את לוח הזמנים המורכב של פרויקט צפית... אין ספק שמקצועיות מערך ה PMO - של P.M.Team תרם רבות לניהול הפרויקטים.״! "

אלון חדד

מנהל פרויקטים , כור מתכת

״ברצוננו לציין את המסירות של הצוותים, המקצוענות, הזמינות, האדיבות ואת יכולתו של מנכ״ל פי.אם.טים, מר דן ברזילי, לשבץ את הצוותים ואת האנשים המתאימים"

אלי ביטון

סמנכ״ל ביצוע חמו אהרון בע״מ

"זו השנה הרביעית בה אנו עובדים יחדיו ומסתייעים בשירותי P.M.Team. מערך ניהול הפרויקטים שהקמתם מסייע רבות לניהול הפרויקטים, תפעול ומשימות, בהתייחס לכל פרויקטי ה -IT של קבוצת Johnson and Johnson"

סער אדמוני, PMP

מנהל פרויקטי IT Omrix

״לאורך כל הדרך התאפיינתם במקצועיות, אדיבות, מהירות תגובה ואכפתיות. התכנון הניהול והבקרה שביצעתם בהתייחס ליותר מ-25 פרויקטים באתרים שונים תרמו רבות להצלחת הפרויקטים ורווחיותם״ 

אורי כהן

מנכ״ל אפקון

"ברצוני להודות על הטמעה מוצלחת של תוכנת הקלריזן שביצעה קבוצת P.M. TEAM. חברה נבדקת לא רק כאשר המסלול רץ וחלק, אלא כיצד היא מתמודדת עם אתגרים, והם אכן עמדו בכך"

שגיב עמית

מהנדס ב- CONCEPT

 ״...פרויקט שדרוג מערכת ה Project Server. מתחילת התהליך צוות הפרויקט מטעם P.M. Team שידר מקצועיות, אחריות ומחויבות לפרויקט. תכונות אלו היו קריטיות להצלחת הפרויקט למרות הקשיים שנתקלו בהם במהלך הדרך."

ודים בייגל, PMP

מנהל צוות ה PMO, אגף מערכות מידע, חברת הפניקס

"שירותי ניהול הפרויקטים של חברת P.M. TEAM היו מצוינים. עבודתו של דן התאפיינה בהשתלבות מהירה, מקצוענות, יצירתיות, יחסי אנוש מצוינים ובתוצאות מעולות."

ערן ברגיל

מנהל פרויקטים בכיר, MICRON

"תוך זמן קצר ביותר הצליחה P.M. TEAM לבסס תהליכים מסודרים לתכנון ובקרת פרויקטים, להקים מערך EPM ולשפר משמעותית את תהליכי ניהול הפרויקטים. פעילותה התאפיינה בערך מוסף מוחשי, פרקטי תוך שמירה על מקצוענות ונועם הליכות."

רותם רגב

מנהל פרויקטים, SIEMENS

 ״למרות שהשתלבתם בפרויקטים לאחר תחילתם, הצלחתם להתארגן בזריזות ולהקים מערך PMO מוצלח ויעיל בפרק זמן קצר ביותר. השירות שסיפקתם אופיין במקצוענות, חיוך, זמן תגובה מהיר ומסירות רבה.״

דני סוויסה

מנהל תפעול באל-מור חשמל

"דן תרם רבות להטמעת מערכת כנ"ף...כל זאת תוך חדוות עשייה, התלהבות ויצירת יחסי יחסי עבודה מצוינים עם המפקדים, החיילים והעמיתים שאיתם עבד."

אהוד קאוף

סא"ל, רע"ן תבל, צה"ל

"עבודת החברה אופיינה בחריצות, מקצועיות, יחסי אנוש מעולים ומעל לכל מחויבות, "ראש גדול" ומענה יעיל ומהיר לכל צורך שעלה ובכך סייעה לי לנהל את הפרויקטים המורכבים והמאתגרים שבתחום אחריותי."

רון חביב

ניהול ופיקוח פרויקטים

״התרשמתי שחברת פי. אמ. טים בע״מ, מספקת שירותי PMO, הדרכה וייעוץ בתחום ניהול הפרויקטים ברמת מומחיות גבוהה ומפגינה נסיון רב ומסירות רבה בתמיכה בתהליכי תכנון ובקרת הפרויקטים ובהכשרת מנהלי פרויקטים.״

ודים בייגל PMP

תכנון ובקרה בסימנס

״במהלך עבודתי עם P.M.Team נוכחתי ביחסי אנוש המעולים, במקצועיות הרבה והידע המקצועי רחב ההיקף בתחומי ניהול הפרויקטים יחד עם יכולת נדירה לחבר בין מתודולוגיות ניהול פרויקטים ליישומי תוכנה לצורך ניהול הפרויקטים עצמם.״

רחל הדס

מנהלת מוצר בקלריזן

"... שירותי PMO מקצועיים והסיוע הרב שאתה והצוות שלך מפי.אמ.טים סיפקתם לנו, הן בתכנון ובקרה של תכניות העבודה ב MS-Project והן בתכנון, בקרה וניהול של סיכונים בפרויקטים של כדורי הנדסה״

אורי בן ציון

מנכ״ל כדורי הנדסה בע״מ

" היי דן ,  בפרויקט זה נעזרנו בשירותכם ליצירת לו"ז לפרויקט בנייה מורכב ב- MSP. הזמינות, המקצועיות והמהירות שבה בוצעה העבודה היו נהדרים, יישר כוח "

קובי בנישו, מנהל פרויקטים

סטלה פרויקטים בע"מ 

 

Senior Course for the construction of infrastructure projects
Course project management information systems projects
pmp

לקוחות החברה

"כשיוצאים מגיעים למקומות נפלאים"
ד"ר סוס