Logo Hebrew

חברת פי.אמ.טים ביצעה במהלך 2019, קורס ניהול פרויקטים מתקדם לחברת מגלקום , Maglcom.

אתגר מיוחד ומעניין מכיוון שחברת מגלקום, מקבוצת טלרד, היא חברה שנחשבת כאחת ממובילות שוק התקנות התקשרות, מערכות בטחון והדאטה סנטרים בישראל מזה כ35 שנים, מבצעת ומנהלת פרויקטים בארץ ובעולם.

מיהו הלקוח?
חברת מגלקום, מקבוצת טלרד, עוסקת בניהול וביצוע פרויקטים במגוון תחומים טכנולוגים, כולל תחרות וזכייה במכרזי ענק של פרויקטי Turn-Key בחו"ל. פרויקטים של דאטה סנטרים (Data Centers), חדרי בקרה, מערכות בטחון (כולל מצלמות חכמות), תשתיות תקשורת, חדרי עסקאות, פתרונות סיסטם ואבטחת מידע (Information Security) ולמעשה מציגה שילוב ייחודי של התמחויות טכנולוגיות וניסיון רב המאפשר יישום מוצלח של פרויקטים מורכבים בחזית הטכנולוגיה, וזאת עם כ165 עובדים בפריסה ארצית, עבודה לפי תקנים בינלאומיים ומקומיים כגון ISO 9001, שותפויות עסקיות עם חברות מובילות בעולם כגון HP ,Cisco מיקרוסופט, APC, Entrasys ועוד.
כיצד נולד קורס ניהול פרויקטים מתקדם לחברת מגלקום?
במסגרת מכרזים בהם חברת מגלקום מתמודדת עלה כתנאי סף צורך בהסמכת ® PMP ו/או תעודת הכשרה בניהול פרויקטים, לפיכך רכשה החברה קורס ניהול פרויקטים והכנה למבחן הסמכת ה® PMP. לאחר קורס מוצלח :), פנתה החברה וביקשה קורס המשך, של חיזוק יכולות פרקטיות, שכן כל מנהלי הפרויקטים בחברה נדרשים (בשלב כזה או אחר) לנהל (ולעיתים להגיש ללקוחותיהם כחלק מדרישה חוזית) תוכניות עבודה ב MSPROJECT, כמו גם נדרשים ליישם מיומנויות ניהוליות ומיומנויות רכות לצורך ניהול מוצלח של פרויקטים, תוך יצירת שיתוף פעולה פורה ויעיל עם קבלנים ולקוחות, לעיתים תוך אתגרים של גישור על תרבויות שונות, שכן חלקם של הפרויקטים מתבצעים בחו"ל, בשילוב ידע ישראלי של חברת מגלקום עם הפעלת קבלני ביצוע מקומיים.
כיצד בוצעה הכשרת ניהול פרויקטים מתקדמת למנהלי מגלקום?
הקורס הראשון היה קורס ניהול פרויקטים והכנה למבחן הסמכת ה®  (6 ימים מלאים, 48 שעות פרונטליות של הדרכה) בהנחיית דן ברזילי, הקורס השני והמשלים ( 6.5 ימי הדרכה, 52 שעות הדרכה פרונטליות) ביצע השלמה וחיזוק פרקטי ליכולות ניהול הפרויקטים ע"י הדרכת MS PROJECT, בשילוב עקרונות תכנון ובקרת פרויקטים, שוב בהובלתו של דן ברזילי (3 ימים של לימוד ותרגול MS-PROJECT), אך כעת יחד עם הדרכת מיומנויות ניהול ומיומנויות רכות בהובלתה של בטי חנוכי זמיר המנוסה והמקצועית (3.5 ימים של לימוד ותרגול מיומנויות ניהול ומיומנויות רכות).

הדרכת הMSPROJECT בוצעה בגישת Hands On Step by Step, שפיתחתי וייחודית לפי.אמ.טים, שמשמעותה שלאחר כל כ10 דקות הדרכה של Know How חדש בעזרת ה Microsoft Project, מיידית ביצעו אותה כל המשתתפים, על מחשביהם (לכל המשתתף היה מחשב נייד עם התקנת Microsoft Project) עם ליווי וסיוע של המרצה וכן שההדרכה הטכנית עצמה משולבת בהדרכה מתודולוגית של איך כדאי ואיך נכון לתכנן, לבקר, ולנהל פרויקטים.
הדרכת מיומנויות הניהול והמיומנויות הרכות (Soft Skills) בוצעה בעזרת דיונים, סימולציות, שאלונים וכללה מגוון נושאים להשלמת ארגז הכלים של מנהלי הפרויקטים- ניהול קונפליקטים, כולל 5 הסגנונות של ניהול קונפליקטים ומתי נשתמש בכל סגנון, פיתוח מיומנויות בינאישיות ומיומנויות ניהול של מנהל הפרויקט, ככלי להנעת עובדים, ניהול מטריציוני והנעת עובדים, מו"מ- גישה, כלים ותרגול, אומנות תשאלת השאלות וניהול דרך שאלות ותשובות, יצירת מחויבות, יצירת שיתוף פעולה ועוד.
אז...מה הייתה השורה התחתונה?
בהכשרת ניהול הפרויקטים המתקדם, על שני חלקיה, השתתפו סך הכל 22 מנהלים (חלקם השתתפו בשני החלקים וחלקם רק בחלק השני) האמונים על ביצוע, הטמעות וניהול של פרויקטים ממגוון תחומים טכנולוגים (תקשורת, מערכות בטחון, כריזה, דאטה סנטרים וכו) כאשר מאפיין בולט של קהל זה, בכל חלקי הקורס היה שיתוף פעולה מ ד ה י ם שמאוד הרשים אותנו המרצים, אווירה חיובית, הומור, רצון ונכונות ללמוד, נכונות להיפתח, להיחשף, ולשתף מחוויות אישיות, תרגול- תוך כדי הקורס עצמו, הן בכיתה והן לאחר השיעורים- של הכלים שנלמדו ולאחר מכן שיתוף של שאר משתתפי הקורס בתוצאות. קבוצה נהדרת ששיקפה תוצאות פרקטיות, מדידות, כבר במהלך הקורס וטרם סיומו. ראו מכתב תודה למטה :).

המידע על חברת מגלקום במאמר זה הוא מידע שפורסם בפומבי באמצעי תקשורת ובאתר האינטרנט של חברת מגלקום.

* המאמר נכתב בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד אך מיועד לנשים וגברים כאחד

 מאמר זה נכתב ע"י

       דן ברזילי,Dan Barzilay CEOMEng ,BSc ,PMP
       מנכ"ל ומנהל פרויקטים

 

מכתב תודה ותמונות

חיפוש באתר

צור קשר

 1. שם מלא: *
 2. דואר אלקטרוני: *
 3. טלפון: *
 4. מתעניין ב:
  Invalid Input
 5. הודעה:
  Please let us know your message.
 6. אנטי-ספאם *
  Invalid Input
 7. לתקנון השימוש ומדיניות הפרטיות*נא לאשר את התקנון

המלצות

דן שלום רב,
רצינו להודות אישית על הקורס המלמד והמועיל.
עשית לנו "סדר" בשימוש מושכל בכלי ה MS PROJECT  וכיצד ניתן לרתום אותו לטובתנו ולא אותנו לטובתו...
תודה על המקצועיות המרשימה, על הידע הרב ועל העצות החשובות.
אין דומה לימוד כלי מסוג זה ממומחה תוכן עם ניסיון רב שעוסק באופן פעיל בניהול הפרויקטים, ללימוד קורס "בית ספר"
סטנדרטי.
אין ספק שהבחירה בך להעברת הקורס הייתה בחירה מוצלחת ביותר.
אנחנו מצפים בסקרנות לבחון את עצמנו במבחן המעשה בשטח.
בוודאי נמשיך להיות בקשר עם התקדמות היישום בפועל.
תודה ובהערכה רבה,

אהרון וייס , מנהל הנדסה

חברת ריאון מקבוצת פלסאון

 דן ויניב שלום ,
תודה רבה על הדרכת פרוג'קט. הייתה הדרכה ממש מצוינת!

אוהד טרסיק , חוקר בכיר

INTER LAB , MERCK GROUP

"[...] כולם התאפיינו במקצוענות, בחיוך, במענה מהיר, במוסר עבודה ובהחלט חשנו שיפור משמעותי וקיבלנו ערך מוסף גבוה ביותר משירותכם!"

ורוניקה לויפרמן

מנהלת מחלקת PMO והשקת מוצרים גלובאלית תרו תעשיות רוקחות

״תודה על עזרתכם בהדרכת מנהלי הפרויקטים שלנו ובתמיכה ושיפור תוכניות ניהול הפרויקטים שלנו.״

רון מן

מנהל פרויקטים AccuBeat

״[...] תוך זמן קצר מאוד הצליחה P.M.Team לבנות את לוח הזמנים המורכב של פרויקט צפית... אין ספק שמקצועיות מערך ה PMO - של P.M.Team תרם רבות לניהול הפרויקטים.״! "

אלון חדד

מנהל פרויקטים , כור מתכת

״ברצוננו לציין את המסירות של הצוותים, המקצוענות, הזמינות, האדיבות ואת יכולתו של מנכ״ל פי.אם.טים, מר דן ברזילי, לשבץ את הצוותים ואת האנשים המתאימים"

אלי ביטון

סמנכ״ל ביצוע חמו אהרון בע״מ

"זו השנה הרביעית בה אנו עובדים יחדיו ומסתייעים בשירותי P.M.Team. מערך ניהול הפרויקטים שהקמתם מסייע רבות לניהול הפרויקטים, תפעול ומשימות, בהתייחס לכל פרויקטי ה -IT של קבוצת Johnson and Johnson"

סער אדמוני, PMP

מנהל פרויקטי IT Omrix

״לאורך כל הדרך התאפיינתם במקצועיות, אדיבות, מהירות תגובה ואכפתיות. התכנון הניהול והבקרה שביצעתם בהתייחס ליותר מ-25 פרויקטים באתרים שונים תרמו רבות להצלחת הפרויקטים ורווחיותם״ 

אורי כהן

מנכ״ל אפקון

"ברצוני להודות על הטמעה מוצלחת של תוכנת הקלריזן שביצעה קבוצת P.M. TEAM. חברה נבדקת לא רק כאשר המסלול רץ וחלק, אלא כיצד היא מתמודדת עם אתגרים, והם אכן עמדו בכך"

שגיב עמית

מהנדס ב- CONCEPT

 ״...פרויקט שדרוג מערכת ה Project Server. מתחילת התהליך צוות הפרויקט מטעם P.M. Team שידר מקצועיות, אחריות ומחויבות לפרויקט. תכונות אלו היו קריטיות להצלחת הפרויקט למרות הקשיים שנתקלו בהם במהלך הדרך."

ודים בייגל, PMP

מנהל צוות ה PMO, אגף מערכות מידע, חברת הפניקס

"שירותי ניהול הפרויקטים של חברת P.M. TEAM היו מצוינים. עבודתו של דן התאפיינה בהשתלבות מהירה, מקצוענות, יצירתיות, יחסי אנוש מצוינים ובתוצאות מעולות."

ערן ברגיל

מנהל פרויקטים בכיר, MICRON

"תוך זמן קצר ביותר הצליחה P.M. TEAM לבסס תהליכים מסודרים לתכנון ובקרת פרויקטים, להקים מערך EPM ולשפר משמעותית את תהליכי ניהול הפרויקטים. פעילותה התאפיינה בערך מוסף מוחשי, פרקטי תוך שמירה על מקצוענות ונועם הליכות."

רותם רגב

מנהל פרויקטים, SIEMENS

 ״למרות שהשתלבתם בפרויקטים לאחר תחילתם, הצלחתם להתארגן בזריזות ולהקים מערך PMO מוצלח ויעיל בפרק זמן קצר ביותר. השירות שסיפקתם אופיין במקצוענות, חיוך, זמן תגובה מהיר ומסירות רבה.״

דני סוויסה

מנהל תפעול באל-מור חשמל

"דן תרם רבות להטמעת מערכת כנ"ף...כל זאת תוך חדוות עשייה, התלהבות ויצירת יחסי יחסי עבודה מצוינים עם המפקדים, החיילים והעמיתים שאיתם עבד."

אהוד קאוף

סא"ל, רע"ן תבל, צה"ל

"עבודת החברה אופיינה בחריצות, מקצועיות, יחסי אנוש מעולים ומעל לכל מחויבות, "ראש גדול" ומענה יעיל ומהיר לכל צורך שעלה ובכך סייעה לי לנהל את הפרויקטים המורכבים והמאתגרים שבתחום אחריותי."

רון חביב

ניהול ופיקוח פרויקטים

״התרשמתי שחברת פי. אמ. טים בע״מ, מספקת שירותי PMO, הדרכה וייעוץ בתחום ניהול הפרויקטים ברמת מומחיות גבוהה ומפגינה נסיון רב ומסירות רבה בתמיכה בתהליכי תכנון ובקרת הפרויקטים ובהכשרת מנהלי פרויקטים.״

ודים בייגל PMP

תכנון ובקרה בסימנס

״במהלך עבודתי עם P.M.Team נוכחתי ביחסי אנוש המעולים, במקצועיות הרבה והידע המקצועי רחב ההיקף בתחומי ניהול הפרויקטים יחד עם יכולת נדירה לחבר בין מתודולוגיות ניהול פרויקטים ליישומי תוכנה לצורך ניהול הפרויקטים עצמם.״

רחל הדס

מנהלת מוצר בקלריזן

"... שירותי PMO מקצועיים והסיוע הרב שאתה והצוות שלך מפי.אמ.טים סיפקתם לנו, הן בתכנון ובקרה של תכניות העבודה ב MS-Project והן בתכנון, בקרה וניהול של סיכונים בפרויקטים של כדורי הנדסה״

אורי בן ציון

מנכ״ל כדורי הנדסה בע״מ

" היי דן ,  בפרויקט זה נעזרנו בשירותכם ליצירת לו"ז לפרויקט בנייה מורכב ב- MSP. הזמינות, המקצועיות והמהירות שבה בוצעה העבודה היו נהדרים, יישר כוח "

קובי בנישו, מנהל פרויקטים

סטלה פרויקטים בע"מ 

 

Senior Course for the construction of infrastructure projects
Course project management information systems projects
pmp

לקוחות החברה

"כשיוצאים מגיעים למקומות נפלאים"
ד"ר סוס