Logo Hebrew

פי.אמ.טים זכתה במכרז של חברת מקורות לאספקת קורס ניהול פרויקטים, וסיפקה בהצלחה מרובה :) את המחזור הראשון של הקורס, ראו ציוני משוב של משתתפי הקורס ממקורות במצגת למטה.

Project Management Course Mekorot Big

כיצד נולד הקורס?

חברת מקורות מעסיקה מנהלי פרויקטים (כעובדי חברה וכקבלנים) להקמת תשתיות לאספקת מים ותחזוקתם בכל הארץ, לשם כך פועלת מקורות לשיפור וייעול תהליכי העבודה והידע האישי של מנהלי הפרויקטים בהתאם לסטנדרטים הגבוהים ביותר הקיימים כיום ולצורך כך רצתה  חברת מקורות לקיים קורס פנימי של ניהול פרויקטים באמצעות ספק חיצוני ויצאה למכרז בו זכינו.

המטרה הראשונה של הקורס הייתה מטרה פרקטית-שיפור יכולות ניהול הפרויקטים, המטרה השנייה של הקורס הייתה לספק למי שיבחר בכך ממשתתפי הקורס- הכנה למבחן הסמכת ה® PMP, שכן הקורס הכיל את כל שטחי הידע, לשם כך ביצעתי תרגולים למבחן ההסמכה בכיתה וסיפקתי גישה לאתר הלימוד והתרגול של פי.אמ.טים של קורס ניהול פרויקטים מתקדם והכנה למבחן הסמכת ה® PMP.

 אז....מה היו התכנים של קורס ניהול פרויקטים לחברת מקורות?

קורס ניהול הפרויקטים שילב את כל 11 שטחי הידע של ניהול פרויקטים לפי השלד של ה® PMBOK של ארגון ה® PMI , עם ניסיונה הרב של פי.אמ.טים בניהול פרויקטים (שילבתי דוגמאות וניתוחי מקרים מפרויקטים שניהלתי / תמכתי בהם), כמו גם שיטות ונהלים, של חברת מקורות לניהול פרויקטים.

נעזרתי בניסיונם הרב של משתתפי הקורס בניהול פרויקטים- מבין המשתתפים היו מנהלי פרויקטים וותיקים ומנוסים בחברת מקורות, שתרמו רבות מניסיונם, כך שיכולנו לנהל דיונים ולנתח מקרים יחדיו.

חברת מקורות השכילה להגדיר במכרז תכנים של מיומנויות ניהול ומיומנויות רכות (חשוב!) ששולבו בקורס ע"י מרצה מיומנויות רכות מטעם פי.אמ.טים, שלימד תקשורת בינאישית בניהול קונפליקטים וכן הכנת מצגות והצגתן.

מייד לאחר לימוד נושאי הליבה של ניהול פרויקטים במהלך הקורס בוצע תרגיל מתגלגל בצוותים + הצגת התוצאות בפני הכיתה, התרגיל המתגלגל כלל יישום של נושאי הליבה- כגון הגדרת תכולת עבודה ע"י בניית WBS, בניית לוחות זמנים לפרויקטים, תכנון תקציב, מיפוי ומענה לסיכונים וכיו"ב, התרגיל המתגלגל התגבש לפרויקטי הגמר- הכנת תיקי פרויקט מלאים בPPT  (קבצי פאואר פוינט) MPP  (קבצי פרוג'קט) לפרויקטים שבחרו הצוותים והצגתם במפגש הסיום, בפני הכיתה וההנהלה שהוזמנה.

לכל צוות, בשביל הלימוד של כולנו, סיפקתי בע"פ נקודות לשימור ונקודות לשיפור, מייד עם סיום המצגת  וזאת בנוסף לסיכום בכתב- ציונים וטקסט, ששלחתי במייל.

פרויקטי הגמר היו מ ע ו ל י ם ! תענוג !

 למעשה קורס ניהול פרויקטים פרטי זה היה שילוב מעניין של סדרת תכנים "סטנדרטיים" כנ"ל, עם חומרים ורקע שמקורות סיפקה לי על מנת "לתפור" ולהתאים את הקורס לעולם של הפרויקטים של מקורות, ולהשתמש בידע שהצטבר בחברת מקורות, נהלי ניהול פרויקטים של חברת מקורות ולשבצם בקורס (לצורך כך השקעתי שעות בלימוד תכנים ו Know How של מקורות, על מנת לשלבם בקורס), היו אף שני סיורים לימודים, בנושאי ניהול פרויקטים, באתרי מקורות, בפרויקטי תשתית ענקיים (ראו גלריית תמונות למטה) וכן 2 מפגשי לימוד פנימי של מקורות בהם משתתפי הקורס למדו מנסיונם התפעולי והניהולי, של מנהלים בכירים של מקורות.

כפי שראינו במשובים- הקונספט הנ"ל של התאמת הקורס לחברת מקורות הוכיח עצמו.

היותה של הקבוצה הטרוגנית- מנהלי פרויקטים, תומכי פרויקטים, מתכננים הנדסיים, אנשי מטה, אנשי PMO, בעלי מקצועות שונים ותארים שונים- מהנדסי מים, מהנדסי מכונות, מהנדסי תעשיה וניהול, מדעי המחשב, כלכלנים, הנדסאים, אנשי לוגיסטיקה ורכש ועוד, כ 25 משתתפים בעלי מקצועות שונים וממיקומים גיאוגרפים שונים ופרויקטים שונים של חברת מקורות – מחוז צפון, מרכז, דרום, חבל הירדן ועוד, הוכיח עצמו מאוד, שכן נקודה שחזרה שוב ושוב כנקודה לשימור במשובים הייתה שהקורס שיפר את ההיכרות, האינטגרציה ושיתוף הפעולה של בעלי תפקידים שונים זה עם זה- פרויקטים ומטה, שטח ומערכות מידע וכיו"ב, לטובת תכנון, ניהול וביצוע פרויקטים.

 מבין הנושאים שלימדתי, לפי המכרז, היו מבוא לניהול פרויקטים, מושגים בסיסיים-מהו פרויקט, תפקיד מנהל הפרויקט בכלל ובמקורות בפרט, משולש הכישורים של מנהל פרויקטים (PMI ® Talent Triangle), מינוי מנהל פרויקט במקורות, מהו PMO, מי הם בעלי עניין וכיו"ב, הסבר על מבחן הסמכת ה PMP ®, ניהול בסביבה מרובת פרויקטים- EPM,חמשת תהליכי מחזור החיים של פרויקט לפי ה® PMBOK  + הקבלה לתהליכי מקורות, ניהול אינטגרציה בפרויקט, ניהול תכולה בפרויקט, התייחסות לניהול פרויקטי פיתוח תוכנה- בפרויקטי פיתוח- מפל מים, מודלV , מודל אינקרמנטלי, SCRUM , AGILE ועוד, ניהול זמן ולו"ז בפרויקט, תכנון וניהול לו"ז פרויקט במקורות, מפגשים ללימוד ותרגול תוכנת MS PROJECT  לניהול פרויקטים- בכיתת מחשבים, ניהול עלויות ותקציב בפרויקט בכלל ובמקורות בפרט, ניהול איכות בפרויקט, ניהול משאבי אנוש בפרויקט, כולל תיאוריות מוטיבציה וסוגים של מבנים ארגוניים, המבנה הארגוני של מקורות, ניהול תקשורת בפרויקט, ניהול סיכונים בפרויקט עם דגשים של ביצוע ניהול סיכונים במקורות, ניהול רכש בפרויקט עם דגשים של ניהול רכש במקורות, ניהול בעלי עניין בפרויקט, הקוד האתי של מקורות וכן הקוד האתי למנהל פרויקט לפי ה® PMI ועוד.

מתכונת הקורס?

14 מפגשים של 8 שעות לימוד כל אחד, יום קבוע בשבוע לסך של 112 שעות פרונטליות, בנוסף משתתפי הקורס השקיעו פרקי זמן משמעותיים להתכוננות למבחן סיום הקורס ולהכנת פרויקטי הגמר.

 ציונים?

כתנאי לקבלת תעודות הגמר משתתפי הקורס נדרשו לעבור מבחן סיום קורס, להגיש ולהציג פרויקטי גמר בצוותים- לפי כל העקרונות שנלמדו בקורס, ולהשתתף במהלך הקורס, הציון הסופי שוקלל מפרמטרים אלו.

היו יופי של ציונים והכי חשוב- משוב מפרגן ומילים חמות, על כך שהקורס מילא את ייעודו ותרם לשיפור יכולות ניהול הפרויקטים.

לסיכום

משתתפי הקורס באו עם רצינות, מוטיבציה ללמוד, המוווון חוש הומור, השתתפות רבה, רצון טוב, לימדתי ולמדתי, קבוצה נהדרת שבזכות ניסיונה המצטבר בניהול פרויקטים ופתיחות יצרה קרקע מתאימה ללימוד עמיתים (Peer instruction) , התמדתם וחריצותם השתקפו בציוני המבחו וכמובן בפרויקטי גמר יסודיים ומצוינים.

תודה לכם

למתעניינים בקורס ניהול פרויקטים מתקדם והכנה למבחן הסמכת ה PMP ®

Dan Barzilay CEO
 מאמר זה נכתב ע"י
 דן ברזילי,MEng ,BSc ,PMP
מנכ"ל ומנהל פרויקטים

 * המאמר נכתב בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד אך מיועד לנשים וגברים כאחד. התואר "מנהל פרויקט" מתייחס גם הוא לנשים וגברים כאחד.

חיפוש באתר

צור קשר

 1. שם מלא: *
 2. דואר אלקטרוני: *
 3. טלפון: *
 4. מתעניין ב:
  Invalid Input
 5. הודעה:
  Please let us know your message.
 6. אנטי-ספאם *
  Invalid Input
 7. לתקנון השימוש ומדיניות הפרטיות*נא לאשר את התקנון

המלצות

דן שלום רב,
רצינו להודות אישית על הקורס המלמד והמועיל.
עשית לנו "סדר" בשימוש מושכל בכלי ה MS PROJECT  וכיצד ניתן לרתום אותו לטובתנו ולא אותנו לטובתו...
תודה על המקצועיות המרשימה, על הידע הרב ועל העצות החשובות.
אין דומה לימוד כלי מסוג זה ממומחה תוכן עם ניסיון רב שעוסק באופן פעיל בניהול הפרויקטים, ללימוד קורס "בית ספר"
סטנדרטי.
אין ספק שהבחירה בך להעברת הקורס הייתה בחירה מוצלחת ביותר.
אנחנו מצפים בסקרנות לבחון את עצמנו במבחן המעשה בשטח.
בוודאי נמשיך להיות בקשר עם התקדמות היישום בפועל.
תודה ובהערכה רבה,

אהרון וייס , מנהל הנדסה

חברת ריאון מקבוצת פלסאון

 דן ויניב שלום ,
תודה רבה על הדרכת פרוג'קט. הייתה הדרכה ממש מצוינת!

אוהד טרסיק , חוקר בכיר

INTER LAB , MERCK GROUP

"[...] כולם התאפיינו במקצוענות, בחיוך, במענה מהיר, במוסר עבודה ובהחלט חשנו שיפור משמעותי וקיבלנו ערך מוסף גבוה ביותר משירותכם!"

ורוניקה לויפרמן

מנהלת מחלקת PMO והשקת מוצרים גלובאלית תרו תעשיות רוקחות

״תודה על עזרתכם בהדרכת מנהלי הפרויקטים שלנו ובתמיכה ושיפור תוכניות ניהול הפרויקטים שלנו.״

רון מן

מנהל פרויקטים AccuBeat

״[...] תוך זמן קצר מאוד הצליחה P.M.Team לבנות את לוח הזמנים המורכב של פרויקט צפית... אין ספק שמקצועיות מערך ה PMO - של P.M.Team תרם רבות לניהול הפרויקטים.״! "

אלון חדד

מנהל פרויקטים , כור מתכת

״ברצוננו לציין את המסירות של הצוותים, המקצוענות, הזמינות, האדיבות ואת יכולתו של מנכ״ל פי.אם.טים, מר דן ברזילי, לשבץ את הצוותים ואת האנשים המתאימים"

אלי ביטון

סמנכ״ל ביצוע חמו אהרון בע״מ

"זו השנה הרביעית בה אנו עובדים יחדיו ומסתייעים בשירותי P.M.Team. מערך ניהול הפרויקטים שהקמתם מסייע רבות לניהול הפרויקטים, תפעול ומשימות, בהתייחס לכל פרויקטי ה -IT של קבוצת Johnson and Johnson"

סער אדמוני, PMP

מנהל פרויקטי IT Omrix

״לאורך כל הדרך התאפיינתם במקצועיות, אדיבות, מהירות תגובה ואכפתיות. התכנון הניהול והבקרה שביצעתם בהתייחס ליותר מ-25 פרויקטים באתרים שונים תרמו רבות להצלחת הפרויקטים ורווחיותם״ 

אורי כהן

מנכ״ל אפקון

"ברצוני להודות על הטמעה מוצלחת של תוכנת הקלריזן שביצעה קבוצת P.M. TEAM. חברה נבדקת לא רק כאשר המסלול רץ וחלק, אלא כיצד היא מתמודדת עם אתגרים, והם אכן עמדו בכך"

שגיב עמית

מהנדס ב- CONCEPT

 ״...פרויקט שדרוג מערכת ה Project Server. מתחילת התהליך צוות הפרויקט מטעם P.M. Team שידר מקצועיות, אחריות ומחויבות לפרויקט. תכונות אלו היו קריטיות להצלחת הפרויקט למרות הקשיים שנתקלו בהם במהלך הדרך."

ודים בייגל, PMP

מנהל צוות ה PMO, אגף מערכות מידע, חברת הפניקס

"שירותי ניהול הפרויקטים של חברת P.M. TEAM היו מצוינים. עבודתו של דן התאפיינה בהשתלבות מהירה, מקצוענות, יצירתיות, יחסי אנוש מצוינים ובתוצאות מעולות."

ערן ברגיל

מנהל פרויקטים בכיר, MICRON

"תוך זמן קצר ביותר הצליחה P.M. TEAM לבסס תהליכים מסודרים לתכנון ובקרת פרויקטים, להקים מערך EPM ולשפר משמעותית את תהליכי ניהול הפרויקטים. פעילותה התאפיינה בערך מוסף מוחשי, פרקטי תוך שמירה על מקצוענות ונועם הליכות."

רותם רגב

מנהל פרויקטים, SIEMENS

 ״למרות שהשתלבתם בפרויקטים לאחר תחילתם, הצלחתם להתארגן בזריזות ולהקים מערך PMO מוצלח ויעיל בפרק זמן קצר ביותר. השירות שסיפקתם אופיין במקצוענות, חיוך, זמן תגובה מהיר ומסירות רבה.״

דני סוויסה

מנהל תפעול באל-מור חשמל

"דן תרם רבות להטמעת מערכת כנ"ף...כל זאת תוך חדוות עשייה, התלהבות ויצירת יחסי יחסי עבודה מצוינים עם המפקדים, החיילים והעמיתים שאיתם עבד."

אהוד קאוף

סא"ל, רע"ן תבל, צה"ל

"עבודת החברה אופיינה בחריצות, מקצועיות, יחסי אנוש מעולים ומעל לכל מחויבות, "ראש גדול" ומענה יעיל ומהיר לכל צורך שעלה ובכך סייעה לי לנהל את הפרויקטים המורכבים והמאתגרים שבתחום אחריותי."

רון חביב

ניהול ופיקוח פרויקטים

״התרשמתי שחברת פי. אמ. טים בע״מ, מספקת שירותי PMO, הדרכה וייעוץ בתחום ניהול הפרויקטים ברמת מומחיות גבוהה ומפגינה נסיון רב ומסירות רבה בתמיכה בתהליכי תכנון ובקרת הפרויקטים ובהכשרת מנהלי פרויקטים.״

ודים בייגל PMP

תכנון ובקרה בסימנס

״במהלך עבודתי עם P.M.Team נוכחתי ביחסי אנוש המעולים, במקצועיות הרבה והידע המקצועי רחב ההיקף בתחומי ניהול הפרויקטים יחד עם יכולת נדירה לחבר בין מתודולוגיות ניהול פרויקטים ליישומי תוכנה לצורך ניהול הפרויקטים עצמם.״

רחל הדס

מנהלת מוצר בקלריזן

"... שירותי PMO מקצועיים והסיוע הרב שאתה והצוות שלך מפי.אמ.טים סיפקתם לנו, הן בתכנון ובקרה של תכניות העבודה ב MS-Project והן בתכנון, בקרה וניהול של סיכונים בפרויקטים של כדורי הנדסה״

אורי בן ציון

מנכ״ל כדורי הנדסה בע״מ

" היי דן ,  בפרויקט זה נעזרנו בשירותכם ליצירת לו"ז לפרויקט בנייה מורכב ב- MSP. הזמינות, המקצועיות והמהירות שבה בוצעה העבודה היו נהדרים, יישר כוח "

קובי בנישו, מנהל פרויקטים

סטלה פרויקטים בע"מ 

 

Senior Course for the construction of infrastructure projects
Course project management information systems projects
pmp

לקוחות החברה

"כשיוצאים מגיעים למקומות נפלאים"
ד"ר סוס