הקדמה

שנים רבות חלפו מאז פורסם (1983) מדריך ה-®PMBOK (Project Management Body Of Knowledge, גוף הידע בניהול פרויקטים) הראשון על ידי עמותת ה- ®PMI כ- White Paper והמהדורה הראשונה העולמית ראתה אור בשנת 1996.

מאז, מעדכנת העמותה את מתודולוגיית ניהול הפרויקטים (®PMBOK) אחת לארבע שנים בערך והנה, הגיעה זמנה של מהדורה 5.

ספר ה- ®PMBOK המכיל את רשימת המונחים, הפרקטיקה והקווים המנחים לניהול פרויקטים, טומן בחובו כמות רבה של מידע, לכן אנחנו כאן כדי לעזור לכם לראות את התמונה הכוללת בקלות ובמהירות.

אז מה חדש ב- ®PMBOK מהדורה 5?

להלן סיכום כללי של השינויים העיקריים בתהליכים השונים:

pmbok1

- שימו לב כי נוסף תחום ידע חדש: ניהול בעלי עניין אשר העלה את מספר תחומי הידע מ-9 ל-10.

  שינויים נוספים עיקריים שבוצעו בתהליכים הם:

pmbok5

אני רוצה לגשת למבחן ה-®PMP, מה כדאי לי יותר, ללמוד לבד או להירשם לקורס?

מאז 2006 לא פורסמו אחוזי המעבר של מבחן ה- PMP. הנתון שפורסם בשעתו על ידי ארגון ה- PMI עמד על 61% אך גם כיום ניתן להניח כי אחוז המעבר בבחינת ה-®PMP נמצא בין 60%-70%.

אין ספק כי צורת הלימוד העצמית מאוד מאתגרת, במיוחד לאלה שאינם באים מרקע או בעלי ידע מתודולוגי מקדים של ניהול הפרויקטים. על הנבחן ללמוד כמויות עצומות של חומר ולא תמיד ניתן להבחין בין העיקר לטפל. בנוסף, תרגול החומר הנלמד הינו נדבך מאוד חשוב בתהליך ההתכוננות לקראת הבחינה ולא תמיד ניתן למצוא מקורות איכותיים דיים, הכוללים מגוון שאלות וסיטואציות על מנת לתרגל באופן אינטנסיבי ויעיל.

עם זאת, היתרונות בלימוד העצמי הם הלמידה בזמן הנוח לתלמיד וקצב ההתקדמות האישי של כל אחד ואחת.

חברת P.M. Team מספקת פתרון נוח, יעיל ומקצועי על מנת להכין אותך למבחן ה-®PMP. לימוד באמצעות קורס מכניס אותך למסגרת המנוהלת על ידי מרצים המנוסים בתיאוריה ובפרקטיקה של עולם ניהול הפרויקטים, נוכחות הסטודנטים בכיתה מפרה אחד את השני בדיונים על החומר הנלמד, בנוסף לחומרי התרגול הרב שניתן לקבל: דפי סיכום, חוברות קורס עם כל המידע הרלוונטי, חוברות תרגול עם מאות שאלות פתורות וכן ביצוע מבחני סימולציה.

מבחן ה-®PMP הינו מבחן קשה אך ההבנה הנרכשת בכיתת הלימוד כיצד בנויות שאלות המבחן ולמה לצפות, עוזרת בהכנה ולהצלחה שלך.

לחברת P.M. Team, בהנהלת דן ברזילי, ניסיון רב בהעברת קורסי ניהול פרויקטים מתקדמים והכנה למבחן ה-®PMP, החברה משלבת בקורסים הנ"ל בין תיאוריות ה ®PMBOK לניסיון הפרקטי הרב שנצבר בחברה, בניהול פרויקטים, תכנון ובקרת פרויקטים ותמיכה בפרויקטים עבור לקוחות החברה, שכן אנו עוסקים בניהול פרויקטים.

נשמח לראותכם איתנו.

לפרטים: http://www.pmteam.co.il/advanced-pmp-preperation-course

יניב לוי צדק, PMP

מנהל פרויקטים ו-PMO

 

דן ברזילי,MEng ,BSc ,PMP
מנכ"ל ומנהל פרויקטים
חברת P.M.Team Ltd

 

לקבלת עדכונים וניוזלטר

Call Us
WhatsApp