Logo Hebrew

מנהל פרויקטים מקצועי

 

ייתכן ויצא לך להיות שותף כחבר צוות בפרויקט או כמוביל משימות בפרויקט או אפילו שמעת על פרויקט מוצלח והחלטת שאתה מעוניין בקריירה בניהול פרויקטים.
אבל אתה תוהה, מה בדיוק עושה מנהל פרויקטים מצליח ומה עליך לעשות כדי להיות אחד כזה? אילו כישורים אתה צריך? המשך לקרוא כדי לגלות.

על פי העמותה לניהול פרויקטים (PMI ®) והמדריך לניהול הידע של הפרויקט (PMBOK  ® Guide), "ניהול פרויקטים הוא יישום של ידע, מיומנויות, כלים וטכניקות לפרויקט פעילויות כדי לממש את דרישות הפרויקט ". אם אתה חדש בעולם ניהול הפרויקטים, הגדרה זו אולי תגרום לך לגרד את הראש בבלבול. אז מה בדיוק עושים מנהלי הפרויקטים?

על מנהל פרויקט מקצועי לבצע את המשימות הבאות:

  projectmanager
 1. תכנון, ביצוע וסגירת פרויקט - הגדרת הפרויקט, בניית תכנית העבודה הכוללת וניהול התקציב
 2. ניהול צוותים - יצירת מחויבות ופרודוקטיביות, הסרת מכשולים והנעת חברי הצוות
 3. ניהול ציפיות – ביצוע הפרויקט בהתאם ליעדים העסקיים, ניהול בעלי עניין, תקשור סטטוס הפרויקט, מעקב אחר אבני הדרך בפרויקט וטיפול בקשיים בלתי צפויים.  

 מנהלי פרויקטים מסוימים צריכים לסייע באיסוף הדרישות העסקיות ועשויים לעבוד במשרה מלאה על מספר פרויקטים במקביל.

חשוב לזכור כי מנהל הפרויקט אינו אמור לבצע את כל העבודה בפרויקט בעצמו. למנהל הפרויקט יש צוותי עבודה העובדים תחתיו ומסייעים לו ולארגון בארגון הפרויקט,

ביצוע הפרויקט והשגת כלל יעדי הפרויקט. עם זאת, אם הפרויקט לא עומד ביעדיו, מנהל הפרויקט הוא זה שנושא באחריות הכוללת למצב הפרויקט.

 1. טיפול בקשת רחבה של נושאים כגון: ניהול תכולה, לו"ז, תקציב, איכות, סיכונים, רכש ועוד.

רגע, יש איזו שהיא מתודולוגיה שתעשה לי קצת סדר בכל הנושאים הנ"ל ?

אכן כן. המתודולוגיה המובילה בעולם בתחום ניהול הפרויקטים הנה המתודולוגיה של העמותה העולמית לניהול פרויקטים PMI באמצעות ה® PMBOK. העמותה מאפשרת קבלת הסמכת מנהל פרויקט מקצועי המוכיחה כי מנהל הפרויקט רכש את הכלים הנדרשים להצלחה בניהול פרויקטים. הסמכה זו נקראת Project Management Professional

הסמכת ® PMP - הסמכה זו היא אחת מההסמכות המוכרות ביותר בתחום ניהול הפרויקטים. ההסמכה מהווה תקן מקובל המעיד על הרמה המקצועית של מנהל הפרויקט. מעסיקים רבים מחפשים מועמדים עם הסמכת PMP®, מאחר והם מבינים כי המוסמך קיבל  מיומנות בתחום ניהול הפרויקט אשר הוכחו כיעילים באופן רשמי. למידע נוסף על הסמכות ארגון ה® PMI.

אז עכשיו שהבנת מה נדרש ממנהל פרויקט כדי להצליח בביצוע פרויקט ולהוביל את הספינה ליעדה בהיבטי לו"ז, תכולה ותקציב ועמידה ביעדי הפרויקט, אתה בטח שואל את עצמך, איך אלמד לבצע את כל הנ"ל ? היכן אוכל לרכוש את כל הידע והכישורים על מנת שאוכל להיות מנהל פרויקטים מוצלח ?

כאן אנחנו נכנסים לתמונה.

חברת P.M.Team הנה חברת ייעוץ בתחום ניהול, תכנון ובקרת פרויקטים.

במסגרת פעילויות החברה אנו מציעים ללקוחותינו מס' שירותים ובהם:

במסגרת ליווי ארגונים / מנהלי פרויקטים בארגון אנו מבצעים את השלבים הבאים:

 1. ניתוח מצב קיים ע"י צפייה בהתנהלות היומיומית של מנהלי הפרויקטים בארגון
 2. ניתוח האתגרים והפערים בין האופן הרצוי לניהול פרויקט בצורה נכונה לבין המצב המצוי
 3. הגדרת תהליך העבודה הרצוי כולל השלבים הנדרשים לטובת ניהול פרויקט נכון ומקצועי בארגון
 4. תכנון פרויקט פיילוט וביצועו לצורך בחינת התהליך החדש וביצוע ההתאמות הנדרשות במידה וישנן לאחר ביצוע פרויקט הפיילוט
 5. הגדרת נוהל ארגוני לניהול פרויקטים וליווי יישומו בכלל הארגון

את התהליך הנ"ל מבצעים מס' מנהלי פרויקטים בכירים בחברת P.M.Team במספר חברות וארגונים מתחומים שונים כגון: קופת חולים כללית, מועצה מקומית חריש, חברת הפניקס, חברת תרו תעשיה רוקחית, אומריקס מבית ג'ונסון אנד ג'ונסון, ארז רובינשטיין ניהול פרויקטים, כדורי הנדסה, סימנס, משהב"ט ועוד

עכשיו, אחרי שהבנת מה נדרש ממנהל פרויקט וכיצד ניתן לרכוש את הידע על מנת להצליח בתחום ניהול הפרויקטים, אנו נשמח ללוות אותך יד ביד עד להשגת המטרה.

צור עמנו קשר ונוכל לבחון ביחד מה ניתן לבצע על מנת שתוכל להשתלב ולבצע את תפקידך כמנהל פרויקט בהצלחה.

לפרטים ניתן לפנות לאורן שטיינברג בטלפון 054-3003901

 

חיפוש באתר

צור קשר

 1. שם מלא: *
 2. דואר אלקטרוני: *
 3. טלפון: *
 4. מתעניין ב:
  Invalid Input
 5. הודעה:
  Please let us know your message.
 6. אנטי-ספאם *
  Invalid Input
 7. לתקנון השימוש ומדיניות הפרטיות*נא לאשר את התקנון

המלצות

"רציתי להודות לך על השירות המסור והמקצועי, [...] שירות ה PMO, כמו גם בניית תהליכים ושיטות עבודה (כולל נהלי עבודה ורשימות תיוג) הן לניהול פרויקטים והן לתפעול, הדרכות למשתמשים על מערכת המידע - כולם התאפיינו במקצוענות, בחיוך, במענה מהיר, במוסר עבודה ובהחלט חשנו שיפור משמעותי וקיבלנו ערך מוסף גבוה ביותר משירותכם. אשמח להמליץ על שירותכם ללקוחות פוטנציאלים!"

ורוניקה לויפרמן

מנהלת מחלקת PMO והשקת מוצרים גלובאלית תרו תעשיות רוקחות

״תודה על עזרתכם בהדרכת מנהלי הפרויקטים שלנו ובתמיכה ושיפור תוכניות ניהול הפרויקטים שלנו.״

רון מן

מנהל פרויקטים AccuBeat

״ברצוני להמליץ על חברת P.M.Team כספקית שירותי PMO. חברת P.M.Team החלה לתמוך בנו בשנת 2013 בפרויקט הקמת תחנת הכוח על בסיס גז אשר הוקמה באתר צפית, עד וכולל שנת 2015. תוך זמן קצר מאוד הצליחה P.M.Team לבנות את לוח הזמנים המורכב של פרויקט צפית ולהגיש תוכנית בסיס לאישור הלקוח ולספק לנו תמיכה מקצועית בתחומים הבאים: בנייה, עדכון ובקרת לוחות זמנים לכלל הפרויקט ולתת הפרויקטים שבו, הפקה והגשת דוחות פנימיים וחיצוניים, תכנון כוח אדם ועומסים, עזרה למהנדסי הפרויקט בבניית תוכנית עבודה שבועית. זמן לא רב לאחר מכן P.M.Team נבחרה להיות החברה אשר תלווה אותנו בפרויקטים נוספים של החברה. אין ספק שמקצועיות מערך ה PMO - של P.M.Team תרם רבות לניהול הפרויקטים.״

אלון חדד

מנהל פרויקטים , כור מתכת

״ברצוננו להמליץ על חברת פי.אמ.טים בע״מ, שסיפקה לנו שירותי Document Control, PMO ותמיכה תפעולית וניהולית שוטפת. ברצוננו לציין את המסירות של הצוותים, המקצוענות, הזמינות, האדיבות ואת יכולתו של מנכ״ל פי.אם.טים, מר דן ברזילי, לשבץ את הצוותים ואת האנשים המתאימים לתפקידים השונים ולמשימות השונות באתרים ולתמוך כשצריך.״

אלי ביטון

סמנכ״ל ביצוע חמו אהרון בע״מ

"זו השנה הרביעית בה אנו עובדים יחדיו ומסתייעים בשירותי P.M.Team. מערך ניהול הפרויקטים שהקמתם מסייע רבות לניהול הפרויקטים, תפעול ומשימות, בהתייחס לכל פרויקטי ה IT של קבוצת Johnson and Johnson במספר אתרים רב ברחבי העולם, בו זמנית, תוך כדי קבלת דיווחים, דוחות, חיתוכים ותמונת מצב מדוייקת, On Line, על כל פרויקט ופרויקט וכל משימה ומשימה באתרים השונים."

סער אדמוני, PMP

מנהל פרויקטי IT Omrix

״ברצוני להביע תודתי הרבה לכם חברת P.M. Team על השירות המצוין שסיפקתם לנו. הקמתם בזריזות וביעילות מערך PMO ולאורך כל הדרך התאפיינתם במקצועיות, אדיבות, מהירות תגובה ואכפתיות.התכנון הניהול והבקרה שביצעתם בהתייחס ליותר מ-25 פרויקטיפ, באתרים שונים, תרמו רבות להצלחת הפרויקטים ורווחיותם״ 

אורי כהן

מנכ״ל אפקון

"ברצוני להודות על הטמעה מוצלחת של תוכנת הקלריזן שביצעה קבוצת P.M. TEAM. חברה נבדקת לא רק כאשר המסלול רץ וחלק, אלא כיצד היא מתמודדת עם אתגרים, והם אכן עמדו בכך...כעת לאחר שסיימנו את הרמת התוכנה, אנו יוצאים לדרך עם מטען של עזרה ולכלים"

שגיב עמית

מהנדס ב- CONCEPT

 ״בשעה טובה הסתיים בהצלחה פרויקט שדרוג מערכת ה Project Server. מתחילת התהליך צוות הפרויקט מטעם P.M. Team שידר מקצועיות, אחריות ומחויבות לפרויקט. תכונות אלו היו קריטיות להצלחת הפרויקט למרות הקשיים שנתקלו בהם במהלך הדרך.

אין ספק שמעורבותם גם בהיבטים הטכנולוגיים וגם בהיבטים המתודולוגיים במסגרת הפרויקט היוותה תרומה גדולה לפרויקט ותפקוד צוות ה PMO  בעתיד.״

ודים בייגל, PMP

מנהל צוות ה PMO, אגף מערכות מידע, חברת הפניקס

"שירותי ניהול הפרויקטים של חברת P.M. TEAM היו מצוינים. עבודתו של דן התאפיינה בהשתלבות מהירה, מקצוענות, יצירתיות, יחסי אנוש מצוינים ובתוצאות מעולות. אני ממליץ בחום על שירותי ניהול הפרויקטים של חברת P.M. TEAM."

ערן ברגיל

מנהל פרויקטים בכיר, MICRON

"תוך זמן קצר ביותר הצליחה P.M. TEAM לבסס תהליכים מסודרים לתכנון ובקרת פרויקטים, להקים מערך EPM, באמצעות PMO מטעמה, ולשפר משמעותית את תהליכי ניהול הפרויקטים. פעילותההתאפיינה בערך מוסף מוחשי, פרקטי תוך שמירה על מקצוענות ונועם הליכות."

רותם רגב

מנהל פרויקטים, SIEMENS

 ״ברצוני להודות לחברת P.M.Team שסיפקו לנו שירותי PMO לפרויקטים של התקנות חשמל עבור אינטל קריית גת. למרות ששתלבתם בפרויקטים לאחר תחילתם, הצלחתם להתארגן בזריזות ולהקים מערך PMO מוצלח ויעיל בפרק זמן קצר ביותר. השירות שסיפקתם אופיין במקצוענות, חיוך, זמן תגובה מהיר ומסירות רבה.״

דני סוויסה

מנהל תפעול באל-מור חשמל

"דן תרם רבות להטמעת מערכת כנ"ף, תוך השקעת זמן ניכר בהגדרת מתודולוגיות, הטמעת תהליכי עבודה, טיוב גאנטים, ליווי אישי והדרכות למנהלי פרויקטים בארבע ממחלקות לוט"ם.

כל זאת תוך חדוות עשייה, התלהבות ויצירת יחסי יחסי עבודה מצוינים עם המפקדים, החיילים והעמיתים שאיתם עבד."

אהוד קאוף

סא"ל, רע"ן תבל, צה"ל

"ברצוני להמליץ בחום על חברת P.M. TEAM LTD אשר הקימה בזמן קצר ביותר מערך ניהול פרויקטים (EPM) יעיל ומועיל לצורך תכנון ובקרת פרויקטי תשתית בתחום החשמל (הפרויקטים כללו תכנון הנדסי, מתח גבוה, מתח נמוך, לוחות חשמל, התקנות, מכשור ועוד).

עבודת החברה אופיינה בחריצות, מקצועיות, יחסי אנוש מעולים ומעל לכל מחויבות, "ראש גדול" ומענה יעיל ומהיר לכל צורך שעלה ובכך סייעה לי לנהל את הפרויקטים המורכבים והמאתגרים שבתחום אחריותי."

רון חביב

ניהול ופיקוח פרויקטים

״התרשמתי שחברת פי. אמ. טים בע״מ, מספקת שירותי PMO, הדרכה וייעוץ בתחום ניהול הפרויקטיםברמת מומחיות גבוהה ומפגינה נסיון רב ומסירות רבה בתמיכה בתהליכי תכנון ובקרת הפרויקטים ובהכשרת מנהלי פרויקטים. כלקוח של פי. אמ. טים בע״מ בכלל ושל דן ברזילי בפרט התרשמתי רבות מהמקצועיות והשירות, הן בתמיכה מקצועית וליווי של גוף ה PMO  בחברת סימנס והן בביצוע הדרכות ניהול פרויקטים בעזרת  MS-Project למנהלי פרויקטים בחברת סימנס. במיוחד התרשמתי מהנסיון והכישורים בהקמה, תמיכה ותפעול של מערכי PMO, בשילוב הדרכות ניהוליות. ״

ודים בייגל PMP

תכנון ובקרה בסימנס

״ברצוני להמליץ על מר דן ברזילי מחברת P.M.Team LTD כיועץ מומחה בתחום ניהול הפרויקטים. במהלך עבודתי עם P.M.Team נוכחתי ביחסי אנוש המעולים, במקצועיות הרבה והידע המקצועי רחב ההיקף בתחומי ניהול הפרויקטים יחד עם יכולת נדירה לחבר בין מתודולוגיות ניהול פרויקטים ליישומי תוכנה לצורך ניהול הפרויקטים עצמם.״

רחל הדס

מנהלת מוצר בקלריזן

"ברצוני להודות לך מקרב לב, על שירותי PMO מקצועיים והסיוע הרב שאתה והצוות שלך מפי.אמ.טים סיפקתם לנוהן בתכנון ובקרה של תכניות העבודה ב MS-Project והן בתכנון, בקרה וניהול של סיכונים בפרויקטים של כדורי הנדסה״

אורי בן ציון

מנכ״ל כדורי הנדסה בע״מ

 

לקוחות החברה

"כשיוצאים מגיעים למקומות נפלאים"
ד"ר סוס