Logo Hebrew

חברת פי.אמ.טים נבחרה ב2014, בקונצנזוס של חברת חשמל (מזמין הפרויקט והלקוח הסופי) ושל קבלני הביצוע המובילים-חברת Commonwealth Dynamics Inc. האמריקאית (שכינויה CDI והינה הקבלן הראשי), חברת חמו אהרון (מערכות צנרת) וחברת כור מתכת (צנרת וקונסטרוקציות מתכת) להקים מערך תכנון ובקרה ולספק שירותי PMO לפרויקט הירוק של הקמת הארובה הרביעית בתחנת הכוח אורות רבין בחדרה, לצורך תכנון ובקרה של תכולות העבודה ולוחות הזמנים בפרויקט ייחודי ומאתגר זה. למעשה "נכנסנו לתמונה" לאחר גמר שלב הבטון (יציקת מבנה הארובה, שבוצע ע"י חברת שיכון ובינוי - סולל בונה תשתיות).

פרויקט זה הינו 1st Of A Kind – ראשון מסוגו בעולם, לנוכח התכנון ההנדסי החדשני והשאפתני של חברת חשמל יחד עם היבטים טכנולוגים והתקנות של מערכות מורכבות, למימוש ע"י קבלני הביצוע.

אז מהו התוצר של הפרויקט?
ארובה רביעית בתחנת הכוח אורות רבין בחדרה, באומדן עלות של כ 8 מיליארד ₪, שלא תהא יצרנית חשמל אלא תשמש להפחתת מזהמים, תאפשר עמידה בתקנים של המשרד להגנת הסביבה (ואולי אף יותר מכך) ותשפר את איכות האוויר שלנו. הפחתת המזהמים תתבצע בעיקר ע"י:

 1. סולקנים בטכנולוגיית Flue Gas Desulphurization-FGD, שהינם מתקנים להפחתת פליטות גופרית דו חמצנית וישמשו להפחתה של כ 90% מפליטות הגופרית הדו-חמצנית (SO2) הנוצרת ביחידות ייצור החשמל בתהליך שריפת הפחם.
 2. מערכות לקליטת תחמוצות חנקן (NOX), בטכנולוגיית SCR -Selective Catalytic Reduction, המבוססות על קטליזטור שמבצע תהליך חמצון-חיזור של תחמוצות החנקן לחנקן ומים.

מדובר במפעל אנכי בגובה של כ 250 מטרים (שלד הבטון כבר הוקם וניתן לראותו למרחוק) וקוטר בסיס של כ 38 מטרים, שבהם הסולקנים הנ"ל יבצעו תהליך של ספיגה רטובה של המזהם, גופרית דו-חמצנית באמצעות ריסוסה בתמיסת אבן גיר מומסת במים.
הגזים הנותרים לאחר הספיחה רווים באדי מים ולכן עם הפעלת הסולקנים נוכל לצפות ב"עשן לבן" היוצא מפתח הארובה, "עשן" או פלומה לבנה זו, אינה עשן כלל אלא אדי מים הנוצרים לאחר תהליך ההפחתה של המזהמים ומשמשת עדות להצלחת התהליך ולעבודה תקינה של הסולקנים.
מלבד שני סולקנים (יחידת סולקן לכל יחידת ייצור, בהם יתבצע תהליך ספיגת הגופרית דו-חמצנית) והמערכות לקליטת תחמוצות חנקן, הארובה תכיל גם מערכות נלוות: מחסני אבן גיר וגבס, מתקני הכנה וטיפול במוצרי הגלם ובתוצרי הלוואי ,מובילים לפליטת הגזים שטופלו, שטחי אחסנה וטיפול מקדים בחומרים ומתקן טיפול בשפכים הנוצרים בתהליך קליטת הגופרית הדו-חמצנית מגזי הפליטה, כאשר הקולחין (שפכים מטופלים) יוזרמו לים בהתאם להיתר הזרמה לים או שישמשו כמקור למילוי חוזר של המתקן.
הייחודיות בפרויקט מתבטאת בתכנון, לראשונה בעולם, לניצול תוצרי התהליך להקמת מפעל הגבס בבסיס הארובה, מפעל שיתנשא עד לגובה 62 מטרים בתוך הארובה. המפעל מתוכנן לייצר גבס באיכות המתאימה לתעשיית המלט והבנייה, לייצור קירות גבס.

איך נולד הפרויקט?
orotrabin2תקנות של המשרד להגנת הסביבה הובילו לבדיקת היתכנות ולמסקנה שלצורך התקנת הסולקנים בארובות הקיימות (יחידות הייצור הקיימות) יהיה צורך בהשבתת שתי יחידות ייצור חשמל לתקופה ממושכת (מספר חודשים), מעשה שאינו מציאותי לנוכח הרזרבות הנמוכות של עתודות ייצור החשמל בישראל ומכאן-ההחלטה להקים בתחנת הכוח אורות רבין ארובה חדשה, רביעית, לצורך הפחתת פליטות הגופרית הדו-חמצנית.

כיצד פי.אמ.טים הקימה את מערך ה PMO?
תחילה ניגשנו להגדרת תכולות העבודה, נעזרנו בחוזים, מסמכי SOW -Statement Of Work, פגישות עם אנשי המקצוע- מנהלי פרויקטים, מתכננים, מומחים טכניים והנדסיים וכן מפקחים מטעם חברת חשמל, CDI, כור מתכת, חמו אהרון ועוד, ובנינו טיוטה ראשונה של תוכנית עבודה אינטגרטיבית לפרויקט מורכב זה, שמשלבת את עבודת כל הגורמים. ביצענו זאת בעזרת תוכנת ה MS PROJECT ובשילוב ניסיוננו בפרויקטי תשתית ובינוי. נעזרנו בשיטות לתכנון יעיל של תוכנית עבודה, לפי חבילות תכולה, מבית היוצר של פי.אמ.טים.

כיצד פי.אמ.טים ניהלה את מערך ה PMO ?
לאחר כשני סבבי תכנון ובדיקות של טיוטת תוכנית העבודה עם כל הגורמים הרלוונטיים ונציגי החברות, סיימנו את עבודת התכנון, תוכנית העבודה אושרה ואז שמרנו תוכנית בסיסית, BASELINE, כתוכנית המקורית מולה אנו מודדים ומבקרים את ההתקדמות בפועל.
למעשה, מרגע זה התפננו להגדרת סבב שבועי של תכנון (שיפוצים קלים לתוכנית, Fine Tuning), עדכון ובקרה, עם כל הגורמים והחברות המעורבים, בסדרת פגישות שבועיות קבועות וכן ע"י ירידה לשטח ובדיקת התקדמות. תוכנית העבודה החיה מעודכנת מדי שבוע ע"י ה PMO (תאריכי התחלה וסיום, משכי זמן, אחוזי ביצוע וכיו"ב) ומושווית לתוכנית הבסיסית הנ"ל.
בזכות תוכנית העבודה הבסיסית ותוכנית העבודה החיה, אנו מסוגלים להפיק דוחות סטאטוס ולבצע בקרה שוטפת בכל נקודת זמן ומציגים את הנתונים, כולל הצגה והעלאת דגלים אדומים, בוועדת ההיגוי בראשות חברת חשמל ובהשתתפות נציגי החברות, פעמיים בחודש.
אנו נעזרים במחווני בקרה מבוססי נוסחה שחיברנו ותצוגות בקרה מבית היוצר של פי.אמ.טים ומצביעים מראש ומבעוד מועד על סיכונים ועל איחורים צפויים למול היעדים וכפועל יוצא ממליצים על פעולות מונעות ופעולות מתקנות.
אחד ההיבטים המעניינים ביותר בפרויקט זה, מלבד היותו ראשון מסוגו בעולם, הוא אופיו האינטגרטיבי- שילבנו ושייכנו בתוכנית העבודה את המשימות של הגורמים השונים והחברות השונות וכך אנו למעשה מסייעים לכולם ומבצעים תכנון ובקרה בהתייחס לעבודות כל החברות - חברת חשמל, CDI, חמו אהרון, כור מתכת, פלסטיקון, Doosan Heavy Industries Construction, אלקו, אלקטרה ועוד, על מנת "לדחוף" את הפרויקט ביחד קדימה !

במכתב תודה נציג הלקוח, Peter B. Strachan - Executive VP,  Commonwealth Dynamics Inc, כתב:

"The personnel that P.M. Team Ltd. provided did an excellent job of integrating the installation and commissioning of the new process systems into the normal construction activities, bringing clarity to a very complicated project. CDI is highly satisfied with the support that Dan Barzilay and his team provided which .makes it .easy and a pleasure to recommend P.M Team Ltd. as a supplier of PMO services on complex multi-disciplinary construction project"

Commonwealth

מאמר זה נכתב ע"י:
דן ברזילי,MEng ,BSc ,PMP
מנכ"ל ומנהל פרויקטים
חברת P.M.Team Ltd
* הנתונים במאמר זה הם על פי מידע שפורסם באמצעי התקשורת.

 

חיפוש באתר

צור קשר

 1. שם מלא: *
 2. דואר אלקטרוני: *
 3. טלפון: *
 4. מתעניין ב:
  Invalid Input
 5. הודעה:
  Please let us know your message.
 6. אנטי-ספאם *
  Invalid Input
 7. לתקנון השימוש ומדיניות הפרטיות*נא לאשר את התקנון

המלצות

דן שלום רב,
רצינו להודות אישית על הקורס המלמד והמועיל.
עשית לנו "סדר" בשימוש מושכל בכלי ה MS PROJECT  וכיצד ניתן לרתום אותו לטובתנו ולא אותנו לטובתו...
תודה על המקצועיות המרשימה, על הידע הרב ועל העצות החשובות.
אין דומה לימוד כלי מסוג זה ממומחה תוכן עם ניסיון רב שעוסק באופן פעיל בניהול הפרויקטים, ללימוד קורס "בית ספר"
סטנדרטי.
אין ספק שהבחירה בך להעברת הקורס הייתה בחירה מוצלחת ביותר.
אנחנו מצפים בסקרנות לבחון את עצמנו במבחן המעשה בשטח.
בוודאי נמשיך להיות בקשר עם התקדמות היישום בפועל.
תודה ובהערכה רבה,

אהרון וייס , מנהל הנדסה

חברת ריאון מקבוצת פלסאון

 דן ויניב שלום ,
תודה רבה על הדרכת פרוג'קט. הייתה הדרכה ממש מצוינת!

אוהד טרסיק , חוקר בכיר

INTER LAB , MERCK GROUP

"[...] כולם התאפיינו במקצוענות, בחיוך, במענה מהיר, במוסר עבודה ובהחלט חשנו שיפור משמעותי וקיבלנו ערך מוסף גבוה ביותר משירותכם!"

ורוניקה לויפרמן

מנהלת מחלקת PMO והשקת מוצרים גלובאלית תרו תעשיות רוקחות

״תודה על עזרתכם בהדרכת מנהלי הפרויקטים שלנו ובתמיכה ושיפור תוכניות ניהול הפרויקטים שלנו.״

רון מן

מנהל פרויקטים AccuBeat

״[...] תוך זמן קצר מאוד הצליחה P.M.Team לבנות את לוח הזמנים המורכב של פרויקט צפית... אין ספק שמקצועיות מערך ה PMO - של P.M.Team תרם רבות לניהול הפרויקטים.״! "

אלון חדד

מנהל פרויקטים , כור מתכת

״ברצוננו לציין את המסירות של הצוותים, המקצוענות, הזמינות, האדיבות ואת יכולתו של מנכ״ל פי.אם.טים, מר דן ברזילי, לשבץ את הצוותים ואת האנשים המתאימים"

אלי ביטון

סמנכ״ל ביצוע חמו אהרון בע״מ

"זו השנה הרביעית בה אנו עובדים יחדיו ומסתייעים בשירותי P.M.Team. מערך ניהול הפרויקטים שהקמתם מסייע רבות לניהול הפרויקטים, תפעול ומשימות, בהתייחס לכל פרויקטי ה -IT של קבוצת Johnson and Johnson"

סער אדמוני, PMP

מנהל פרויקטי IT Omrix

״לאורך כל הדרך התאפיינתם במקצועיות, אדיבות, מהירות תגובה ואכפתיות. התכנון הניהול והבקרה שביצעתם בהתייחס ליותר מ-25 פרויקטים באתרים שונים תרמו רבות להצלחת הפרויקטים ורווחיותם״ 

אורי כהן

מנכ״ל אפקון

"ברצוני להודות על הטמעה מוצלחת של תוכנת הקלריזן שביצעה קבוצת P.M. TEAM. חברה נבדקת לא רק כאשר המסלול רץ וחלק, אלא כיצד היא מתמודדת עם אתגרים, והם אכן עמדו בכך"

שגיב עמית

מהנדס ב- CONCEPT

 ״...פרויקט שדרוג מערכת ה Project Server. מתחילת התהליך צוות הפרויקט מטעם P.M. Team שידר מקצועיות, אחריות ומחויבות לפרויקט. תכונות אלו היו קריטיות להצלחת הפרויקט למרות הקשיים שנתקלו בהם במהלך הדרך."

ודים בייגל, PMP

מנהל צוות ה PMO, אגף מערכות מידע, חברת הפניקס

"שירותי ניהול הפרויקטים של חברת P.M. TEAM היו מצוינים. עבודתו של דן התאפיינה בהשתלבות מהירה, מקצוענות, יצירתיות, יחסי אנוש מצוינים ובתוצאות מעולות."

ערן ברגיל

מנהל פרויקטים בכיר, MICRON

"תוך זמן קצר ביותר הצליחה P.M. TEAM לבסס תהליכים מסודרים לתכנון ובקרת פרויקטים, להקים מערך EPM ולשפר משמעותית את תהליכי ניהול הפרויקטים. פעילותה התאפיינה בערך מוסף מוחשי, פרקטי תוך שמירה על מקצוענות ונועם הליכות."

רותם רגב

מנהל פרויקטים, SIEMENS

 ״למרות שהשתלבתם בפרויקטים לאחר תחילתם, הצלחתם להתארגן בזריזות ולהקים מערך PMO מוצלח ויעיל בפרק זמן קצר ביותר. השירות שסיפקתם אופיין במקצוענות, חיוך, זמן תגובה מהיר ומסירות רבה.״

דני סוויסה

מנהל תפעול באל-מור חשמל

"דן תרם רבות להטמעת מערכת כנ"ף...כל זאת תוך חדוות עשייה, התלהבות ויצירת יחסי יחסי עבודה מצוינים עם המפקדים, החיילים והעמיתים שאיתם עבד."

אהוד קאוף

סא"ל, רע"ן תבל, צה"ל

"עבודת החברה אופיינה בחריצות, מקצועיות, יחסי אנוש מעולים ומעל לכל מחויבות, "ראש גדול" ומענה יעיל ומהיר לכל צורך שעלה ובכך סייעה לי לנהל את הפרויקטים המורכבים והמאתגרים שבתחום אחריותי."

רון חביב

ניהול ופיקוח פרויקטים

״התרשמתי שחברת פי. אמ. טים בע״מ, מספקת שירותי PMO, הדרכה וייעוץ בתחום ניהול הפרויקטים ברמת מומחיות גבוהה ומפגינה נסיון רב ומסירות רבה בתמיכה בתהליכי תכנון ובקרת הפרויקטים ובהכשרת מנהלי פרויקטים.״

ודים בייגל PMP

תכנון ובקרה בסימנס

״במהלך עבודתי עם P.M.Team נוכחתי ביחסי אנוש המעולים, במקצועיות הרבה והידע המקצועי רחב ההיקף בתחומי ניהול הפרויקטים יחד עם יכולת נדירה לחבר בין מתודולוגיות ניהול פרויקטים ליישומי תוכנה לצורך ניהול הפרויקטים עצמם.״

רחל הדס

מנהלת מוצר בקלריזן

"... שירותי PMO מקצועיים והסיוע הרב שאתה והצוות שלך מפי.אמ.טים סיפקתם לנו, הן בתכנון ובקרה של תכניות העבודה ב MS-Project והן בתכנון, בקרה וניהול של סיכונים בפרויקטים של כדורי הנדסה״

אורי בן ציון

מנכ״ל כדורי הנדסה בע״מ

" היי דן ,  בפרויקט זה נעזרנו בשירותכם ליצירת לו"ז לפרויקט בנייה מורכב ב- MSP. הזמינות, המקצועיות והמהירות שבה בוצעה העבודה היו נהדרים, יישר כוח "

קובי בנישו, מנהל פרויקטים

סטלה פרויקטים בע"מ 

 

Senior Course for the construction of infrastructure projects
Course project management information systems projects
pmp

לקוחות החברה

"כשיוצאים מגיעים למקומות נפלאים"
ד"ר סוס